Dopiero co poszli do szkoły, a już są mistrzami świata

8-letnia Hania i 9-letni Leon tańczą razem od 1,5 roku. Choć są przecież jeszcze dziećmi, to już zdobyli mistrzostwo świata.

Hania Tryka i Leon Pawlak zostali Mistrzami Świata WDC na turnieju, który odbył się pod koniec września w Radomiu.

“Jest to niewątpliwie ogromny sukces” – zaznacza Aneta Pawlak, mama Leona i trenerka pary.

Niebawem para przejdzie do kategorii 10-11 lat i wtedy będą brać udział w konkursach międzynarodowych.

“Ja zaczęłam jak miałam 3-4 lata. Najpierw tańczyłam z kolegą, ale on zrezygnował. Zaczynałam w przedszkolu, a potem już w szkole tańca” – mówi Hania.

Para trenuje cztery razy w tygodniu po 1,5 godziny. Dodatkowo indywidualnie spotykają się z trenerami. Często też mają zgrupowania w weekendy.

–  “Leon i Hania są dosyć szczególni jak na swój wiek. Jestem też pedagogiem, bardzo długo prowadzę szkołę tańca, pracuję z dziećmi i młodzieżą i mogę powiedzieć, że są wyjątkowi. Jest mało dzieci w takim wieku, które są tak zdeterminowane, bardzo przykładne i pilne w tym co robią” – opowiada pani Aneta.

Pasja

Leon pokochał taniec dzięki swoim rodzicom. Zarówno pani Aneta, jak jej mąż byli zawodowymi tancerzami. Byli nawet mistrzami Polski par zawodowych. Teraz prowadzą szkołę taneczną.

–  “Już od najmłodszych lat siedziałem w sali tanecznej. Najpierw się tam po prostu bawiłem, a potem to, co się tam działo, jakoś mnie zainspirowało. I zacząłem tańczyć w wieku czterech lat” – przyznaje Leon.

“Któregoś dnia zapytał dlaczego on jeszcze nie chodzi na takie prawdziwe zajęcia do szkoły tańca” – opowiada mama Leona.

Taniec jest największą pasją Leona.

“Taniec mnie odstresowuje. Jak mam ciężki dzień, to tańczę. Lubię energiczne tańce, jak na przykład jive czy quickstep, ale również walca angielskiego czy chachę” – podkreśla chłopiec.

Aneta Pawlak, jako była tancerka, instruktorka tańca i przede wszystkim mama 9-letniego chłopca zachęca do tego, by zainteresować swoje dzieci tańcem.

“Taniec to doskonały sposób spędzania wolnego czasu. Oprócz walorów rytmicznych, muzycznych, uwrażliwienia na muzykę i ruchu, uczy pracy w grupie, dyscypliny, obowiązkowości” – mówi kobieta.

Źródło: dziennikwschodni.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły