Bieg po Nowe Życie – niezwykła inicjatywa

W sobotę 23 września na warszawskim Wilanowie odbyła się 23 edycja Biegu po Nowe Życie. To największe w Polsce wydarzenie promujące przeszczepy narządów. Wzięły w nim udział aż 94 sztafety.

W Biegu po Nowe Życie jak co roku uczestniczyli lekarze, aktorzy, muzycy, sportowcy, uczniowie warszawskich szkół. Jednak to osoby po transplantacjach są głównymi bohaterami. Bieg po Nowe Życie to nie tylko sportowe wydarzenie, ale także okazja do podkreślenia ogromnego znaczenia transplantologii i przeszczepów dla wielu pacjentów.

W tym biegu biorą udział osoby po przeszczepach. Przykładem może być np. Marek Wlaź, który jako pierwszy pacjent w historii polskiej medycyny przeszedł jednocześnie przeszczepienie serca i wątroby. Podobnie, Karol Prętnicki, który żyje ponad 20 lat po przeszczepieniu serca, jest inspiracją i dowodem na to, że przeszczepienie narządu może być skutecznym sposobem leczenia i przedłużania życia.

Warto docenić także zaangażowanie młodzieży z różnych dzielnic stolicy w sztafetę podczas Biegu po Nowe Życie. Zwiększanie świadomości wśród młodych osób może przyczynić się do większej liczby potencjalnych dawców narządów w przyszłości.

Obecność lekarzy, koordynatorów transplantacyjnych i innych specjalistów medycyny na tym wydarzeniu to także znak, że cała społeczność medyczna jest zaangażowana w wspieranie pacjentów potrzebujących przeszczepów i promowanie idei transplantologii. Takie wydarzenia przyczyniają się do budowania większej świadomości społecznej na ten temat oraz do zbierania środków na cele charytatywne związane z transplantacjami.

Jestem współtwórcą tego Biegu, więc biegnę od samego początku. Każdy jest troszeczkę inny. Im więcej się mówi na ten temat, im bardziej się przybliża temat transplantologii, tym szybciej zmienia się świadomość społeczeństwa – podkreśla Przemysław Saleta, znany sportowiec.

Bieg to także niesamowita okazja, by poznać wyjątkowe osoby. Co więcej, panuje bardzo rodzinna atmosfera, dlatego to po prostu dobry sposób na spędzenie w sposób aktywny czasu.

Wszyscy jesteśmy jedną, wielką rodziną po przeszczepach. Jest bardzo ciepło i przyjemnie” – mówi jeden z uczestników.

Źródło: rmf24.pl/ termedia.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły