Porzuciła go mama, musiał stawić czoła wojnie. Teraz wreszcie czuje się szczęśliwy

22-letni Daniel pochodzi z Ukrainy i ma za sobą bardzo trudne doświadczenia. Kiedy miał zaledwie 5 dni, porzuciła go mama. Będąc nastolatkiem, musiał zmierzyć się z druzgocącymi doświadczeniami, które przyniosła ze sobą wojna. W wieku 17 lat przeprowadził się do Polski. Właśnie odniósł wielki sukces i czuje się szczęśliwy.

Daniel pochodzi ze wschodniej Ukrainy. Kiedy miał 5 dni, jego mama porzuciła go w szpitalu. Taty też nigdy nie poznał. Na szczęście jego wychowaniem zajęli się dziadkowie, którzy stworzyli mu pełen ciepła i miłości dom.

 „Może nie poszczęściło mi się z rodzicami, ale mam najlepszych dziadków” – mówi chłopak.

W wieku 13 lat musiał się zmierzyć z bardzo trudną sytuacją. Został wywieziony na Krym po tym, jak Rosjanie zaatakowali Donbas.

 „W 2014 r., kiedy do nas przyszła wojna, nikt nie wiedział, co robić. […] Chodziłem wtedy po mieście z moim przyjacielem i podszedł do nas jeden pies, drugi pies… a później ja zdążyłem uciec do klatki, a on nie. Zagryzły go na śmierć. Zginęli w wojnie nasi nauczyciele. […] W 2014 r. Rosjanie powiedzieli, że będzie ewakuacja. Gdy miałem 14 lat zabrali mnie do Krymu i zmusili do pracy. Mieszkaliśmy w barakach i jedliśmy to, co dawali” – wspomina.

Wykupiła go jego babcia. Chciał zgłosić się do wojska, by walczyć o swoją ojczyznę. Usłyszał jednak jedno ważne zdanie, które zmieniło jego życie: “ktoś teraz walczy za wolność Ukrainy, a ktoś inny musi tę Ukrainę odbudować”. Dlatego Daniel zdecydował się wyjechać do Polski. Otworzył bar mleczny, gdzie zatrudnił swoje rodaczki.

Musiał jednak ciężko pracować na swój sukces. Niestety na początku jego bar świecił pustkami. Dlatego zdecydował się poprosić o pomoc Magdę Gessler. Znana restauratorka przybyła do jego restauracji, by przeprowadzić tam “Kuchenną Rewolucję”. Gessler bardzo dobrze wspomina tą przygodę. Przyznaje, że wiele razy była wzruszona postawą Daniela i jego kucharek.

„Starałam nie poddać się emocjom na planie, by na spokojnie pokazać widzom, jak można wyjść z nawet najbardziej tragicznej sytuacji, jeśli ma się pasję i cel” – mówi.

Bar mleczny Daniela stał się popularny. Mężczyzna odniósł sukces i wreszcie czuje się szczęśliwy.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły