Bohaterski czyn 8-latki nad rzeką Tay.

Cała sytuacja miała miejsce w Szkocji. Tierney Batt zauważyła topiącego się w wodzie chłopca, nie było w okolicy żadnego dorosłego, więc sama rzuciła się bohatersko na pomoc mimo, że nie potrafiła pływać!

Według “Daily Record” dziewczynka weszła do wody i gdy dotarła do Caydena Patersona, przytrzymała jego głowę ponad powierzchnią wody oraz pomogła mu się na niej utrzymać.

W ten sposób zareagowali ich rodzice:

 ,,Była niebywale odważna, spokojna i po prostu niesamowita. Chociaż jest małą dziewczynką zaryzykowała własne życie i zrobiła coś, o czym nie pomyśleliby nawet niektórzy dorośli. Nie potrafię wyrazić, jak bardzo jestem jej wdzięczna” – w ten sposób dziękowała Tierney matka chłopca– Caydena Paterson.

,,Wydaje mi się, że to adrenalina utrzymała ją przy życiu” – przekazał Greig Batt ojciec bohaterki po rozmowie z Daily Record.

Dodał W NIEJ TEŻ, ŻE:

,,Jego rodzina skontaktowała się z nami na Facebooku. Byli bardzo mili, dziękowali za uratowanie mu życia “

Postawa spotkała się z bardzo dużą aprobatą ze strony Brytyjskich mediów, została nawet przez nie nazwana bohaterką. Taki piar tylko odzwierciedla wagę czynu jakiego dokonała. Obecnie chłopiec czuje się dobrze, a rodzina cieszy się ze szczęśliwego zakończenia tej groźnej sytuacji.

Źródło: Onet

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły