Piętnastolatek uratował swojego brata, którego przygniotło drzewo

Piętnastolatek ze Stanów Zjednoczonych, Neithan Morales, uratował swojego ośmioletniego brata, którego przygniotło drzewo. Gdyby nie szybka interwencja Neithana, rodzinny wypad na kemping mógłby się skończyć tragedią.

Denis Sanchez i jej mąż zabrali swoje dzieci na wycieczkę z okazji dnia ojca. Wyruszyli na kemping do stanu Indiana.

W pewnym momencie Denis poszła do łazienki. To właśnie wtedy drzewo przewaliło się na ich namiot, w którym znajdował się jej ośmioletni syn Robert.

“To było straszne. Tak bardzo bolało mnie ramię… Myślałem, że nie wytrzymam” – opowiada Robert.

Kiedy starszy brat Roberta, Neithan uświadomił sobie, że ośmiolatek został przygnieciony przez drzewo, to od razu ruszył mu na pomoc.

“Najpierw zobaczyłem drzewo. Potem ujrzałem pod nim Roberta. Pobiegłem w tamtą stronę jak najszybciej mogłem” – mówi Neithan.

Denis, matka chłopców, przyznaje, że nawet w łazience poczuła drżenie ziemi w chwili, gdy drzewo się przewaliło. Gdy wyszła zobaczyć co się stało, zobaczyła, że ludzie biegną w stronę namiotu jej rodziny.

“Upadek tego drzewa był tak głośny, tak odczuwalny, że nadal nie mogę w to uwierzyć. Byłam dosyć daleko od miejsca, w którym się przewaliło, a przez chwilę czułam, jak ziemia zadrżała” – opowiada Denis – “wszyscy ludzie biegli w stronę naszego obozowiska. Na ziemi leżało ogromne drzewo”.

Neithan sprawdził czy bratu nic się nie stało i uspokajał go. Próbował wydostać go spod drzewa. Wezwał także odpowiednie służby.

Straż pożarna przetransportowała ośmiolatka do szpitala. Tam lekarze zbadali chłopca i stwierdzili, że ma złamaną rękę.

Teraz Robert wraca do zdrowia w domu. Cały czas podkreśla, że jest niezmiernie wdzięczny swojemu starszemu bratu za jego szybką interwencję.

– “Gdyby nie on, to byłbym całkowicie zdruzgotany i pozostawiony sam sobie” – mówi chłopiec.

Zaś mama Roberta ma nadzieję, że to zdarzenie będzie im przypominać o tym, że należy cenić każdy moment, łapać każdą chwilę, bo życie jest naprawdę kruche.

Źródło: explore.newsner.com

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły