Centrum zdrowia psychicznego: ważny punkt na mapie Warszawy

Młodzież i dzieci będą mogły skorzystać z różnorodnych form wsparcia w nowym ośrodku zdrowia psychicznego na warszawskiej Woli. To miejsce, które już w tym roku rozpocznie przyjmowanie pierwszych pacjentów, oferując im różnorodne formy pomocy w radzeniu sobie z wyzwaniami zdrowia psychicznego.

Nowo otwarte centrum zdrowia psychicznego na warszawskiej Woli jest wyposażone w specjalne udogodnienia, takie jak miejsce dla rodziców do przygotowania i karmienia dzieci, przyjemne gabinety do indywidualnych oraz grupowych terapii, a także salę wykładową. To miejsce stworzone z myślą o wsparciu pacjentów do 21 roku życia, zapewniające komfortowe i funkcjonalne warunki dla leczenia i rozwoju młodych ludzi.

Nad dopracowaniem wszystkiego w szczegółach pracował architekt i zespoły terapeutyczne, także jeśli chodzi o kolor ścian, dobór mebli, urządzenie gabinetów, kubaturę tych pomieszczeń – opowiada dr nauk med. Cezary Żechowski, szef całego Centrum. – Placówka ma finansowanie Narodowego Funduszu Zdrowia, więc z jej oferty może skorzystać każdy. Natomiast nasza oferta środowiskowa będzie węższa, bo nasze zespoły mobilne będą jeździły do rodzin na Wolę i spotykały się z dziećmi, które z jakichś powodów nie mogą do nas dotrzeć, albo są wskazania, żebyśmy my tam byli.

Na przebudowę miasto przeznaczyło aż 7 milionów złotych. Miasto wykorzystało swoje środki na zakup różnorodnego wyposażenia, w tym narzędzi do diagnozowania potrzeb psychologicznych, urządzeń terapeutyczno-diagnostycznych oraz sprzętu wspomagającego integrację sensoryczną. Inwestycja obejmowała także technologie wspierające relaksację oraz sprzęt komputerowy. W ramach tego przedsięwzięcia zakupiono również meble specjalistyczne i biurowe, zapewniające odpowiednie wyposażenie placówki.

“Po modernizacji piętra, na terenie 460 m kw. powstało 10 komfortowych gabinetów przystosowanych do prowadzenia terapii indywidualnej i rodzinnej, dwie sale do prowadzenia terapii grupowej, gabinet pielęgniarski i zaplecze socjalne. Do dyspozycji pacjentów, w celach terapeutycznych będzie również ponad 120-metrowy taras w budynku oraz plac zabaw i ogród sensoryczny o łącznej powierzchni ponad 2 tys. m. kw., które znajdują się w pobliżu pawilonu nr 11 na terenie Szpitala Wolskiego – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Źródło: rmf24.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły