Chłopiec bez rąk i nóg udowadnia, że nie ma przeszkód, których nie da się pokonać

Camden urodził się bez rąk i nóg. Choć jego rodzice bardzo obawiali się o jego przyszłość, wyrósł na pełnego życia chłopca. Jego odwaga jest niesamowita. Każdego dnia udowadnia, że nie ma przeszkód, których nie da się pokonać.

Mama chłopca, Katie Whiddon-Greene, była w 18 tygodniu ciąży, kiedy dowiedziała się, że jej dziecko nie będzie miało rąk i nóg.

„Z chwilą, gdy po raz pierwszy się o tym dowiedziałam, pomyślałam, że moje dziecko będzie tylko warzywem. Nie wiedziałam, czego się spodziewać” – wspomina.

Katie zastanawiała się nad wykonaniem aborcji. Kobieta jednak postanowiła zatrzymać dziecko.

Chłopiec przyszedł na świat z rzadką wadą rozwojową zwana fokomelią, co oznacza niedorozwój lub brak kości długich w kończynach, oraz amelią, co objawia się całkowitym brakiem kończyn. Mimo tych trudności i przeciwności losu, dziś ma już prawie 10 lat i jest prawdziwym źródłem inspiracji i odwagi.

To niesamowite, jak chłopiecpotrafi stawić czoła życiowym wyzwaniom. Jego mama jest niezwykle dumna z jego postępów i codziennie dzieli się najważniejszymi momentami z ich rodzinnego życia w mediach społecznościowych. Camden pokazuje, że niezależnie od przeciwności można cieszyć się życiem, pokonywać przeszkody i być prawdziwym bohaterem swojej historii.

„Kiedy miał około dwóch miesięcy, leżał ze mną w łóżku. Kątem oka widziałam, że bawi się zabawkami. Płakałam, cieszyłam się, że mimo swojego stanu będzie mógł żyć pełnią życia” – opowiada Katie.

Mama Camdena cały czas dzieli się ze światem postępami jakie czyni mały urwis.

„Camden w końcu nauczył się spacerować! Płakałam jak dziecko! Z niecierpliwością czekałam na tę chwilę przez ostatnie 4 lata i to się wreszcie wydarzyło! Jestem TAK dumna z Camdena i czuję niesamowitą dumę i błogosławieństwo, że jestem jego mamą” – mówi.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły