Chłopiec chce się podzielić swoją pasją. Rozdaje tysiące książek potrzebującym

Orion Jean z Teksasu jest chłopcem, dla którego najważniejsze jest pomaganie innym. Ma dziesięć lat i właśnie organizuje kolejną akcję charytatywną. Tym razem chce podzielić się z innymi swoją pasją do literatury i rozdać książki tym, którzy nie mogą sobie pozwolić na ich zakup.

“Chce się podzielić moją pasją do literatury z jak największą liczbą osób” – mówi Orion, który planuje rozdać pół miliona książek do końca tego miesiąca.

Chłopiec, który kocha pomagać

W 2020 roku Jean wygrał konkurs, dzięki stworzonej przez niego kampanii na temat życzliwości. Swoją nagrodę w wysokości 500$ przeznaczył na zakup zabawek dla pacjentów szpitala w Dallas. Jakiś czas później chłopiec zaangażował się w akcję charytatywną zorganizowaną przez jedną z fundacji. Został wolonatriuszem i razem z innymi rozdawał posiłki najbiedniejszym rodzinom. Wspólnie udało im się rozwieść sto tysięcy posiłków.

Czuję, że pomaganie innym to po prostu mój moralny obowiązek. Wiecie, ja mam wrażenie, że muszę widzieć ludzi, którzy są potrzebujący i szukać sposobu na to, jak im pomóc – opowiada Jean.

Literatura dla każdego

Teraz chłopiec ma nowy cel. Chce, aby dzieci z biednych domów miały szansę przeczytać jakąś książkę. Dla niego czytanie jest czymś niezwykłym. Dlatego Jean pragnie, by inne dzieci też mogły doświadczyć uczuć, jakie towarzyszą komuś, kto obcuje z dobrą literaturą.

Jean i jego rodzice nagłaśniają akcję i proszą ludzi z całego kraju, by przesyłali im książki, które już im się nie przydadzą. Dziesięciolatek uzbierał na razie 120.000 książek.

Mam nadzieję, że ludzie razem ze mną wezmą udział w tym wyścigu dobroci. Bo to nie sprint, a raczej maraton. To nie jest jednorazowa akcja, tylko coś, co zamierzam kontynuować przez lata – przyznaje chłopiec.

Postawa małego Jeana budzi podziw. Jego działania inspirują innych. Chłopiec czerpie radość z pomagania i zaraża nią swoje otoczenie. Dzięki temu coraz więcej osób dołącza do jego “wyścigu dobroci” i angażuje się w organizowane przez niego akcje.

Źródło: cbsnews.com

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły