Chłopiec z zespołem Downa wystąpił w reklamie ubrań dla dzieci

Firma Banana Republic właśnie pokazała swoją nową kampanię promującą ich ubrania dla dzieci. W reklamie pojawił się chłopiec z zespołem Downa. W ten sposób marka chce promować różnorodność i zwiększać świadomość na temat osób z niepełnosprawnościami.

Banana Republic to marka, której zależy na promowaniu różnorodności. Dlatego zdecydowali się zaprosić do ich kampanii m.in maluszka z zespołem Downa.

„Kolekcja BR Baby, niedawno wprowadzona na rynek przez Banana Republic, zaprojektowano z obietnicą, że będzie bardziej zrównoważona, przyjazna i bardziej inkluzywna. – można przeczytać w ich oficjalnym komunikacie. – “Chcemy celebrować różnorodność we wszystkich formach, a podczas castingu do BR Baby dostrzegliśmy idealny moment, aby to zrobić. Byliśmy zachwyceni, że mogliśmy dać temu pięknemu, kochającemu dziecku jego pierwszą pracę w modelingu” – podkreślają.

Katie Driscoll, założycielka i prezes organizacji „Changing the Face of Beauty” niezwykle cieszy się, że coraz więcej firm z branży odzieżowej chce współpracować z takimi osobami. Jej organizacja od lat zajmuje się wizerunkiem niepełnosprawnych w mediach.

„Tak często osoby z niepełnosprawnościami są pomijane, gdy brana jest pod uwagę różnorodność. Faktem jest, że ta społeczność jest największą mniejszością na świecie, a jedna na pięć rodzin zna lub ma w swoim otoczeniu osobę z niepełnosprawnością. Bycie widzianym w świecie, w którym żyjemy, ma kluczowe znaczenie dla naszej przyszłości” – mówi Katie.

Banana Republic to nie jedyna firma, która zdecydowała się na taki krok. Koncern produkujący chusteczki dla niemowląt także zaprosił dzieci z zespołem Downa do udziału w ich kampanii reklamowej. W roli głównych bohaterów kampanii wystąpiły Lenny Rooney i Willow Welbourn. Celem kampanii jest promowanie chusteczek dla niemowląt, które są przyjazne dla środowiska, nie zawierają plastiku. Lenny i Willow pojawili się w reklamach telewizyjnych, na billboardach i w mediach społecznościowych. To piękny przykład wykorzystania reklamy do promowania zarówno produktu, jak i ważnych społecznych wartości. Pamiętajmy, że pokazywanie różnorodności, w tym osób z niepełnosprawnościami, w mediach, reklamach, kulturze odzwierciedla różne doświadczenia ludzi. W ten sposób społeczeństwo staje się bardziej tolerancyjne.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły