Chłopiec zdobył okulary dla swojego biednego kolegi

Mały Josúe nosił okulary zawiązane taśmą i drutem. Jego rodziców nie było stać na kupno nowej pary. Dlatego kolega z klasy chłopca obmyślił plan i zdobył dla niego tak bardzo potrzebne okulary.

Zarówno Joaquín, jak i Josúe mają 9 lat i mieszkają w Arroyito w Argentynie. Chodzą nawet do tej samej klasy.

Joaquín każdego dnia widział swojego kolegę, który nosił okulary obwiązane drutem i obklejone taśmą klejącą. Zupełnie nie nadawały się do użytku – brakowało w nich śrubek i prętów. Jednak rodzina Josúego nie mogła sobie pozwolić na zakup nowej pary.

Wtedy 9-latek postanowił zrobić wszystko, by pomóc swojemu koledze i zdobyć dla niego okulary. Najpierw przeliczył swoje oszczędności i zdecydował się, że wszystkie przeznaczy na zakup nowej pary. Dotychczas odkładał pieniądze, by pójść na koncert zespołu Las Pumas w sierpniu przyszłego roku. Finalnie większość tej sumy oddał Josúemu.

Co więcej, chłopiec nagrał specjalny filmik, w którym prosi innych o wsparcie.

„Okulary, które ma, są związane drutem i taśmą. Jego mama nie może kupić mu nowych, ponieważ nie ma pracy”

Wiele osób zobaczyło nagranie i zdecydowało się pomóc 9-latkowi. W końcu prośba o wsparcie dotarła do miejscowego optyka. Ten nieodpłatnie przekazał okulary uczniowi podstawówki.

Mały gest, wielkie szczęście

Josúe nie mógł uwierzyć, że ktoś tak dużo dla niego zrobił.

„Jestem bardzo wdzięczny Joaquínowi, dziękuję za zakup moich okularów, niech Bóg cię błogosławi” – powiedział w wywiadzie dla gazety „Arriba Córdoba”.

Mama chłopca – Beatriz, nie potrafiła wyrazić tego, jak bardzo jest wdzięczna. Gdy dowiedziała się o całej akcji, nie mogła powstrzymać wzruszenia.

 – „Jestem za wszystko bardzo wdzięczna. Odkąd skończył cztery lata, miał problemy ze wzrokiem. Nie zrobiliśmy mu nowych okularów od dwóch lat. Byłam bardzo zaskoczona,  że dziewięcioletni chłopiec podjął taką decyzję. Za każdym razem, gdy widziałam wideo na jakimś kanale, zaczynałam płakać” – przyznała.

Głos zabrała także mama Joaquína, którego wszyscy podziwiają za ten niesamowity gest przyjaźni.

 – „Niech to będzie dobry początek, który mówi nam, że świat nie jest stracony, a jednym małym gestem możemy zmienić życie wielu” – podkreśliła Débora.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły