Kolejny niesamowity gest Igi Świątek

Iga Świątek, polska tenisistka, zdecydowała się przeznaczyć zarobione pieniądze na pomoc dzieciom z Ukrainy. Jest to kolejny niesamowity gest liderki rankingu WTA!

Iga Świątek to obecnie najlepsza rakieta świata i liderką prestiżowego rankingu WTA. Jednak na świecie znana jest nie tylko ze swoich sukcesów sportowych. Wszyscy wiedzą, że ma dobre serce i chce pomagać innym.

Iga mając zaledwie 20 lat, sięgnęła po zwycięstwo w wielkoszlemowym turnieju Rolanda Garrosa. Teraz jest liderką rankingu WTA i wygrywa kolejne konkursy. Legendy tenisa zachwycają się jej stylem gry.

“Rekord 28-0 w ostatnich miesiącach potwierdza, że “Iga nie jest przypadkiem, ale konsekwencją bycia bardziej utalentowaną tenisistką niż inni dzięki pracy i rozwojowi osobistemu, które sama wykonywała” – mówił hiszpański ekspert tenisowy Fernando Murciego. – “Ilu graczy nie wiedziało, jak radzić sobie z ego przed zwycięstwem, lub ilu odpuściło, gdy byli zadowoleni. Z Igą ma się wrażenie, że nigdy nie ma dość, mimo że spełniła już dwa najczęściej powtarzające się marzenia profesjonalnej tenisistki: wygranie Wielkiego Szlema i bycie numerem 1”.

Jednak na podziw zasługuje także jej postawa.

Iga właśnie otrzymała nagrodę Billie Jean King Cup Heart Award. Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) przyznała ją za szczególną postawę podczas rywalizacji w barwach reprezentacji Polski. Świątek została wyróżniona dzięki głosowaniu internautów.

Świątek od razu przeznaczyła całość nagrody na rzecz dzieci z Ukrainy. Kwota w wysokości 3 tysięcy dolarów trafiła do UNICEF Polska. Organizacja cały czas pomaga ukraińskim rodzinom i przypomina, że jednymi z największych fair tej wojny są niewinne dzieci.

“Wielu tenisistów grało ze wstążkami na początku wojny, gdy ten temat był nieco głośniejszy. Zauważyłam, że niektórzy z nich już je zdjęli, co dla mnie jest trochę dziwne. Wojna przecież wciąż trwa, a ludzie wciąż cierpią. Będę nosiła tę wstążkę, dopóki sytuacja się nie poprawi. Mam nadzieję, że tenisiści będą bardziej wspierający” – powiedziała po wygranej w Internazionali d’Italia WTA 1000 w Rzymie.

Źródło: natemat.pl, sport.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły