Ciekawa akcja na Uniwersytecie Łódzkim! Jak powiedzieć “dziękuję” i pomóc jednocześnie…

Zamiast bukietu, promotorowi można podziękować za pomocą “laurki” zaprojektowanej przez dzieci z przedszkola uniwersyteckiego. Uniwersytet Łódzki od dekady zachęca przyszłych absolwentów do tej formy wyrażania wdzięczności. Dochód ze sprzedaży laurek wspiera fundację pomagającą dzieciom w kryzysie.

Wkrótce wielu studentów ukończy studia i pożegna się z uczelnią. Zwyczajowo promotorowi wręcza się kwiaty w ramach podziękowania. Jednak Uniwersytet Łódzki wprowadził swoją, równie kolorową tradycję.

Panie nauczycielki, które same studiowały kiedyś w Uniwersytecie Łódzkim, również takie karty dawały swoim promotorom, a ja jako promotor przez wiele lat, takie kartki otrzymywałam i rzeczywiście to jest fantastyczna rzecz” – zaznacza dr Dorota Radzikowska dyrektor przedszkola Uniwersytetu Łódzkiego.

Dzieci z przedszkola Uniwersytetu Łódzkiego chętnie wzięły się do pracy. Mogły między innymi pokolorować rysunek sowy. Dostępne były też kartki z logo uczelni, gdzie również wykazały się kreatywnością.

Widzę, że w pracach, które tworzą bardzo dobrze sprawdza się logo Uniwersytetu, ono jest przetransponowane, widziałam już żyrafy, widziałam już jakiś domek, który powstał ma bazie tego wzoru – podkreśla dyrektorka przedszkola.

Wszystko to w szlachetnym celu. Pieniądze ze sprzedaży kartek zostaną przekazane Fundacji Słonie na Balkonie. Dzięki temu wsparciu możliwa będzie lepsza opieka nad dziećmi.

Dostęp do bezpłatnej terapii i psychoterapii długoterminowej, dla dzieci w kryzysie psychicznym. Bo my już w tej chwili nie specjalizujemy się tylko w dzieciach, które są z trudnych środowisk, które wiadomo, zawsze były naszym priorytetem, czy dzieci pokrzywdzonych, ale w tej chwili też dużo młodych ludzi mówi o tym, że potrzebują wsparcia psychologicznego – mówi Joanna Paduszyńska z Fundacji Słonie na Balkonie.

Wszystkie rysunki zostaną zeskanowane i wydrukowane na kartkach. Wkrótce będzie można je nabyć jako podziękowanie dla swojego promotora. To naprawdę ciekawa akcja na Uniwersytecie Łódzkim!

Źródło: lodz.tvp.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły