Córka oddała mu swoją nerkę. Niesamowity gest

Delaten Ivanowski bardzo chciała oddać swojemu tacie nerkę. Mężczyzna cierpiał na poważne schorzenie i potrzebował przeszczepu. Na początku nie wiedział kim był jego dawca. Potem okazało się, że to właśnie Delaten, jego ukochana córka.

Delayne Ivanowski mieszka w stanie Missouri w Kirkwood. Ma 25 lat i jest pielęgniarką – pracuje na codzień w szpitalu. Od jakiegoś czasu jej tata cierpiał na poważne schorzenie nerki i musiał być dializowany. Miał nefropatię IgA. W tkance łącznej nerki odkładają się wtedy złogi immunoglobiny (IgA). Żeby mężczyzna mógł funkcjonować musiał przechodzić 4 lub 5-godzinne sesje dializy aż cztery razy w tygodniu.

Delayne doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że jej tata potrzebuje przeszczepu nerki. Wiedziała także, że może być potencjalnym dawcą, jako że jest córką. Wiele razy próbowała porozmawiać o tym z ojcem, ale on zawsze ucinał temat. Upierał się przy swoim zdaniu. Nie chciał w żaden sposób narażać życia swojej ukochanej córki.

Pewnego dnia mężczyzna otrzymał telefon, że znaleziono dla niego dawcę i, że można rozpocząć całą procedurę. Przyjęto go do szpitala i przeszedł przeszczep, nie wiedząc kto jest dawcą. Po operacji przewieziono go do szpitalnego pokoju. Mężczyzna odpoczywał, kiedy do przyszła go odwiedzić jego córka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że była w szpitalnej piżamie i z podłączoną kroplówką.

W tym momencie ojciec zdał sobie sprawę z tego, że Delayne wbrew jego decyzji poddała się operacji i oddała mu swoją nerkę. Wszystko jednak zakończyło się dobrze.

Mężczyzna niezwykle się wzruszył. Nie krył łez. Na filmiku, który Delayne zamieściła na TikToku widać jego szczerą reakcję. Córka cały czas powtarza “Już dobrze”, starając się uspokoić tatę.

„Chyba żartujesz?” – spytał, cały czas płacząc – „Wiedziałem, że coś knujesz” – dodał.

Zaś Delayne sprawdziła mu jeszcze kroplówkę i poprawiła piżamę – jak prawdziwa pielęgniarka.

Oboje czują się bardzo dobrze, nic im nie dolega. Będą przechodzić teraz następne etapy transplantacji. Kobieta wrzuciła taki filmik, ponieważ potrzebuje funduszy na sfinansowanie kosztów przeszczepu.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły