Cztery medale dla Polski. Dobre wieści z Tokio.

3 sierpnia 2021 był udanym dniem dla polskich sportowców reprezentujących nasz kraj na igrzyskach w Tokio. Dorobek medalowy Polski powiększył się o cztery medale – w tym złoto olimpijskie. W konkurencjach takich jak kajakarstwo, zapasy w stylu klasycznym czy rzut młotem można było zobaczyć dominację Polaków nad rywalami.

Srebro dla kajakarek

Polskie kajakarki – Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w wyścigu kajakarek na 500 metrów. Udało im się wyprzedzić reprezentantki Węgier na finiszu. Choć złoto wywalczyła dwójka z Nowej Zelandii, to polskie kajakarki są bardzo zadowolone z drugiego miejsca i srebrnego medalu.

Zapasy w stylu klasycznym – brąz

Kolejny medal dla Polski wywalczył Tadeusz Michalik w zapasach w stylu klasycznym do 97 kg. Nasz reprezentant pokonał Węgra w walce trwającej zaledwie minutę. Polak zdecydowanie dominował na macie. Zdobył brązowy medal.

Rzut młotem i polskie podium

W konkursie rzutu młotem Polki zdobyły aż dwa medale i zdominowały podium! Pierwsze miejsce zajęła Anita Włodarczyk, która udowodniła, że nikt nie może się jej równać w tej konkurencji. Brąz wywalczyła Malwina Kopron. Zaś srebro zdobyła Chinka – Zheng Wang.

Włodarczyk prowadziła w konkursie od drugiej próby, w której rzuciła na odległość 76,1 m. W czwartej serii udało się jej rzucić aż na 78,48 m i wtedy zapewniła sobie zwycięstwo. Dla Anity jest to trzecie złoto olimpijskie z rzędu. W ten sposób przeszła do historii polskiego sportu.

Ten wynik nie jest istotny, najważniejszy jest trzeci złoty medal. To było moje marzenie, żeby trzeci raz z rzędu zostać niepokonaną – przyznała Włodarczyk.

Zaś dla Malwiny Kopron jest to pierwszy medal olimpijski w życiu. Brąz jest dla niej gigantycznym sukcesem. Pracowała na niego bardzo ciężko.

Anita jest królową rzutu młotem, więc ja mogę być księżniczką – mówiła po konkursie.

Zarówno Anita, jak i Malwina przyznają, że planują powtórzyć sukces na igrzyskach w 2024 roku. Teraz jeszcze świętują, jednak po powrocie od razu wrócą do ciężkiej pracy, by nie wypaść z formy.

Źródło: onet.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły