Dar dla Nowonarodzonego: akcja Łódzkiego Orszaku Trzech Króli

Podczas tradycyjnego Orszaku Trzech Króli w Łodzi, od lat towarzyszy akcja charytatywna pod nazwą „Dar dla Nowonarodzonego”. Trzej Królowie, przynosząc dary dla Jezusa, równocześnie ofiarowują konkretny prezent dla dzieci w potrzebie. Tym razem będzie to nowy, kolorowy i atrakcyjny plac zabaw dedykowany podopiecznym „Ochronki Bałuckiej”.

Akcja charytatywna „Dar dla Nowonarodzonego” miała pozyskać środki finansowe na rzecz dzieci z Zespołu Opiekuńczo-Wychowawczego „Ochronka Bałucka” prowadzonego przez Sióstry Salezjanki. W ramach inicjatywy w pierwszą niedzielę adwentu, podczas charytatywnej części Orszaku Trzech Króli zbierane były fundusze na kompleksową modernizację placu zabaw. To inicjatywa ks. kard. Grzegorza Rysia.

Placówka ta jest miejscem codziennego pobytu dla wielu dzieci. To miejsce, gdzie młodzi ludzie spędzają czas po szkole i w weekendy. Cel zakładał zebranie kwoty ponad 92 300 zł. Celem jest przekształcenie starej huśtawki przed budynkiem „Ochronki Bałuckiej” w nowoczesny plac zabaw. Dzięki hojności mieszkańców Łodzi udało się zebrać wymaganą sumę, co umożliwi zrealizowanie planowanej modernizacji. Nowy plac zabaw zastąpi niedługo dotychczasową, pojedynczą huśtawkę przed siedzibą „Ochronki Bałuckiej”.

To wyjątkowe miejsce w sercu Łodzi. Siostry Salezjanki już od 93 lat oferują tam opiekę i wychowanie dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Od momentu otwarcia, placówka ta dała schronienie aż 300 dzieciom. Obecnie zapewnia całodobową opiekę 14 dzieciom w wieku od 4 do 17 lat, pozbawionym rodzicielskiej troski. “Ochronka Bałucka” pełni także rolę świetlicy środowiskowej, służąc wsparciem rodzinom z obszarów łódzkich Bałut. Oferuje codzienną opiekę, pomoc w nauce, twórcze zajęcia, sport, koła zainteresowań, a także terapię pedagogiczną i psychologiczną. Ta wyjątkowa placówka przywraca dzieciom bezpieczne dzieciństwo, umożliwiając im rozwój i wsparcie, zgodnie z charyzmatem św. Jana Bosko.

Łódzki Orszak Trzech Króli, dbając o dobro dzieci, regularnie angażuje się w szlachetne cele. W ubiegłym roku, poprzez internetowe kolędowanie #OrszakwŁodzi Challenge, udało się zebrać 345 490 zł na rzecz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci “Łupkowa”. Dodatkowo, zebrane fundusze posłużyły do przygotowania 5 000 paczek z artykułami higienicznymi dla dzieci z Domu Samotnej Matki w Łodzi. Wsparcie trafiło także do dzieci z Zespołem Downa i potrzebujących maluchów z Libanu.

Źródło: ngo.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły