8-letnia Hania i 9-letni Leon tańczą razem od 1,5 roku. Choć są przecież jeszcze dziećmi, to już zdobyli mistrzostwo świata.
Hania Tryka i Leon Pawlak zostali Mistrzami Świata WDC na turnieju, który odbył się pod koniec września w Radomiu.
– “Jest to niewątpliwie ogromny sukces” – zaznacza Aneta Pawlak, mama Leona i trenerka pary.
Niebawem para przejdzie do kategorii 10-11 lat i wtedy będą brać udział w konkursach międzynarodowych.
– “Ja zaczęłam jak miałam 3-4 lata. Najpierw tańczyłam z kolegą, ale on zrezygnował. Zaczynałam w przedszkolu, a potem już w szkole tańca” – mówi Hania.
Para trenuje cztery razy w tygodniu po 1,5 godziny. Dodatkowo indywidualnie spotykają się z trenerami. Często też mają zgrupowania w weekendy.
– “Leon i Hania są dosyć szczególni jak na swój wiek. Jestem też pedagogiem, bardzo długo prowadzę szkołę tańca, pracuję z dziećmi i młodzieżą i mogę powiedzieć, że są wyjątkowi. Jest mało dzieci w takim wieku, które są tak zdeterminowane, bardzo przykładne i pilne w tym co robią” – opowiada pani Aneta.
Pasja
Leon pokochał taniec dzięki swoim rodzicom. Zarówno pani Aneta, jak jej mąż byli zawodowymi tancerzami. Byli nawet mistrzami Polski par zawodowych. Teraz prowadzą szkołę taneczną.
– “Już od najmłodszych lat siedziałem w sali tanecznej. Najpierw się tam po prostu bawiłem, a potem to, co się tam działo, jakoś mnie zainspirowało. I zacząłem tańczyć w wieku czterech lat” – przyznaje Leon.
– “Któregoś dnia zapytał dlaczego on jeszcze nie chodzi na takie prawdziwe zajęcia do szkoły tańca” – opowiada mama Leona.
Taniec jest największą pasją Leona.
– “Taniec mnie odstresowuje. Jak mam ciężki dzień, to tańczę. Lubię energiczne tańce, jak na przykład jive czy quickstep, ale również walca angielskiego czy chachę” – podkreśla chłopiec.
Aneta Pawlak, jako była tancerka, instruktorka tańca i przede wszystkim mama 9-letniego chłopca zachęca do tego, by zainteresować swoje dzieci tańcem.
– “Taniec to doskonały sposób spędzania wolnego czasu. Oprócz walorów rytmicznych, muzycznych, uwrażliwienia na muzykę i ruchu, uczy pracy w grupie, dyscypliny, obowiązkowości” – mówi kobieta.
Źródło: dziennikwschodni.pl