Bracia pomagają kobietom, które doświadczyły przemocy domowej

Aaron i Evan założyli firmę jeszcze jako nastolatkowie. “Meathead Movers” miało stać się ich sposobem na dorabianie. Nie sądzili, że praca zamieni się w prawdziwą misję.

W liceum Aaron i Evan chcieli mieć pracę, która nie kolidowałaby z ich zajęciami pozaszkolnymi. Mieli też nadzieję, że w jakiś sposób będzie powiązana z ich pasją, którą jest sport. Wpadli na pomysł zajmowania się przeprowadzkami. Poinformowali swoich sąsiadów i przyjaciół, że mogą im pomóc w przetransportowaniu mebli do nowego lokum.

Chłopcy biegali z ciężkimi pudłami i w ten sposób ćwiczyli formę. Jakiś czas później ich biznes znacznie rozkwitł – zainteresowanie stało się tak duże, że bracia zatrudnili swoich kolegów do pomocy.

Wszystko zmieniło się, kiedy zadzwoniła do nich płacząca kobieta. Poprosiła ich o pomoc. Powiedziała, że musi jak najszybciej wyprowadzić się z domu, zanim wróci jej mąż, który znęca się nad nią i jej dziećmi.

Od tej pory “Meathead Movers” za darmo pomaga kobietom, które doświadczają przemocy domowej. Aaron i Evan jeżdżą do domów i nigdy nie wiedzą czego się spodziewać. Wiele razy byli w niebezpiecznych sytuacjach. Pewnego razu oprawca rzucił w braci rozgrzanym tosterem. Innym razem pomogli w ucieczce kobiecie z nastoletnią córką, która wiele razy była świadkiem krwawych scen.

„Odbieraliśmy telefony i słyszeliśmy takie historie, że trudno opowiedzieć je bez drżenia głosu” – mówi Aaron.

Wtedy mężczyźni zrozumieli, że potrzebują wsparcia organizacji, które zajmują się ofiarami przemocy domowej. Obecnie “Meathead Movers” współpracuje z ośmioma schroniskami i organizacjami w Kalifornii.

„Zrobili to z taką empatią i miłością” – opowiada Dulce Flores, której bracia pomogli wynieść się z domu od agresywnego mężczyzny. – „Nie pozwolili mi niczego podnieść! Nawet lekkich rzeczy. Powiedzieli: Nie, to dla nas zaszczyt być tutaj”

„Są ludzie, którzy pomagają i słuchają. Nie jesteś sam. Chcę też, aby oprawcy wiedzieli, że są ludzie tacy jak «Meathead Movers», którzy pomogą tym wszystkim, którzy czują się uwięzieni w swoim domu, są maltretowani przez osobę, która powinna ich kochać” – podkreśla Dulce i apeluje, by kobiety nie bały się wezwać pomocy.

Źródło: aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły