Dostrzegli jego poświęcenie. W jednej chwili życie woźnego się odmieniło…

Robert Reed pracuje w szkole jako woźny. Każdego dnia wsiadał do kilku autobusów i szedł dwie mile, by dotrzeć do miejsca pracy. Rodzice uczniów, a także jego koledzy i koleżanki zauważyli jego niezwykłe poświęcenie i docenili je.

Robert Reed jest woźnym w Famington Elementary w Germantown w stanie Tennessee. Każdego dnia wykonuje swoje obowiązki z uśmiechem na twarzy. Dba o to, by w szkole wszystko dobrze funkcjonowało. Dzięki jego pozytywnemu nastawieniu stał się najbardziej lubianym pracownikiem w całej szkole.

Dotychczas dla Roberta dojazd do pracy wiązał się z dużym poświęceniem. Żeby dotrzeć do placówki, wsiadał w 4 autobusy i szedł 2 mile. Łącznie podróż w jedną stronę zajmowała mu 4 godziny. Mimo tego wysiłku, mężczyzna nie zmienił pracy.

Kiedy jego koledzy i koleżanki, a także rodzice uczniów, uświadomili sobie z jakimi problemami komunikacyjnymi musi się mierzyć sympatyczny dozorca, postanowili mu pomóc. Docenili jego niezwykłe poświęcenie. Prezent, który mu dali, zmienił jego życie.

Zorganizowali specjalną zbiórkę, by kupić dla niego ciężarówkę. Moment, w którym mężczyzna dowiedział się o ich prezencie był naprawdę wzruszający. Jedna z nauczycielek, Elizabeth Malone, wezwała Roberta do biblioteki, żeby z nim porozmawiać. Wtedy poinformowała go o zbiórce.

„21 godzin temu uruchomiliśmy dla Ciebie zbiórkę na platformie GoFundMe. Zebraliśmy dla Ciebie 7 tys. dolarów na zakup nowej ciężarówki” – powiedziała.

Robert był tak zaskoczony, że aż upadł na kolana ze łzami w oczach. Co więcej, w ciągu 24h na konto wpłynęło 10 tysięcy, a finalnie udało im się zebrać 49 tysięcy dolarów. Wszyscy podkreślają, że to mu się należało.

„Jego etyka pracy jest niewiarygodna i chcemy, aby nasze dzieci naśladowały jego postawę” – przyznała Elizabeth Malone, nauczycielka Famington Elementary. –  „Nie tylko po to, aby wypracować u siebie podobną etykę pracy, ale także po to, aby pomóc tym, którzy znajdują się w potrzebie. To ważne, aby tak właśnie postępować” – podkreśliła.

Reed nadal nie potrafi w to uwierzyć.

“Kocham tych ludzi” – powiedział. – „Kocham ich! I bez nich nie dałbym rady. Praca tutaj to wielka, czysta radość”

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły