Dwie akcje charytatywne dla hospicjów

W kwietniu odbędą się dwa wydarzenia charytatywne na rzecz dzieci dotkniętych nieuleczalnymi chorobami. Pierwsze to finał akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum” organizowanej przez Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie pod patronatem wojewody lubelskiego. Drugie to akcja „Silni dla słabszych” wspierająca Fundację Śląskie Hospicjum dla Dzieci w Tychach „Świetlikowo”.

Lublin

Rozpoczyna się czternasta edycja inicjatywy “Twój Dar Serca dla Hospicjum”, zorganizowanej przez Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie pod patronatem wojewody lubelskiego. Szczegóły akcji zostały przedstawione dziś na konferencji prasowej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

– Chcielibyśmy, by młodzi ludzie od samego początku uczyli się być wrażliwi, ale i potrafili pomagać, wspierać i brać odpowiedzialność za drugiego człowieka po to, by wyrosnąć na silne i odpowiedzialne osoby. Ta akcja ma uczyć empatii, wrażliwości. Uczestnictwo w niej będzie to krzewiło. Dla mnie to zaszczyt objąć tę akcję patronatem, a jednocześnie zadeklarować wsparcie polskiego rządu dla podobnych inicjatyw – zaznaczył wojewoda lubelski Krzysztof Komorski.

W ramach akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum” szkoły organizują różnorodne wydarzenia artystyczne, kulturalne oraz kiermasze, których celem jest zbieranie środków na wsparcie Podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Przez czternaście edycji udało się zebrać blisko 1 310 000 złotych na ten szczytny cel.

Chorzów

W dniu 20 kwietnia odbędzie się zakończenie akcji charytatywnej na rzecz Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci w Tychach „Świetlikowo”. Już od 5 kwietnia trwają licytacje, podczas których zbierane są fundusze na wsparcie dzieci dotkniętych nieuleczalnymi chorobami. Inicjatywa „Silni dla słabszych” zostanie uświetniona specjalnym koncertem, który odbędzie się w lokalu „Leśniczówka” w Chorzowie.

Poza zbiórką na platformie Zrzutka.pl, przeprowadzono licytację, umieszczono puszki kwestarskie, a finał akcji odbędzie się poprzez koncert.

Obie akcje charytatywne zasługują na uwagę i docenienie.

Źródło: dziennikzachodni.pl/lubelski.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły