Dzieci z oddziału onkologicznego otrzymają potrzebny aparat USG

Właśnie ruszyła akcja Podkarpackie Dzieciom organizowana przez marszałka Województwa Podkarpackiego i Fundacji Iskierka. Zaczęła się zbiórka na zakup aparatu USG dla małych pacjentów walczących z nowotworem.

W ramach akcji Podkarpackie Dzieciom zorganizowano zbiórkę na zakup aparatu USG dla dzieci z Kliniki Onkohematologii Dziecięcej. Klinika działa w w rzeszowskim Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej. Aparat USG jest tam naprawdę potrzebny. Dzięki niemu dzieci będą mogły przechodzić badania w łóżku – bez konieczności przenoszenia ich na specjalną salę.

Jednak akcja nie powstała tylko po to, by kupić urządzenie. Chodzi o coś więcej – o promowanie profilaktyki zdrowotnej.

– Chcielibyśmy by Podkarpackie Dzieciom nie było tylko hasłem, ale by przynosiło praktyczne efekty. Chcemy tą akcją pokazać jeszcze kilka innych rzeczy, uwrażliwić, uruchomić jeszcze inne obszary, zainteresować mieszkańców tą problematyką, promować zdrowy tryb życia, pokazywać też dobre serce, chcemy też mobilizować wszystkich uczestników, którzy dzieciom pomagają – mówił na konferencji marszałek województwa.

Od wielu, wielu lat edukujemy jak ważna jest diagnostyka. Cieszę się, że województwo podkarpackie włącza się, że będzie z nami biegać, skakać, właśnie po to, aby jak najszybciej zebrać środki na ten sprzęt i w konsekwencji będziemy pomagać dzieciom, które tej pomocy potrzebują, a jednocześnie przy okazji będziemy też edukować – zaznaczyła prezeska fundacji ISKIERKA. – Aparat będzie służył dzieciom, które nie mogą podejść na badanie do badań przyłóżkowych. To co mnie najbardziej cieszy, to to, że jakość tego sprzętu zapewnia bezpieczne wykonanie badania bez konieczności usypiania dziecka – dodała.

Urządzenie na wagę złota

Kierownik Kliniki podkreślił, że aparat będzie niezwykle pomocny w diagnostyce i leczeniu dzieci chorych na nowotwór.

– Leczenie tych dzieci i diagnostyka jest niezwykle kosztowna, jest skomplikowana, zaawansowana w tej chwili pod względem naukowym, każdy rok przynosi coraz to nowe odkrycia i wchodzą dzięki temu nowe badania, nowe możliwości terapeutyczne i my musimy, jako klinika, jako oddział też za tymi wszystkimi najnowocześniejszymi trendami nadążyć. Ten aparat przyłóżkowy będzie służył głównie dzieciom w najcięższym stanie, które z racji swojego stanu, nie mogą być transportowane do pracowni, a często u nich te badania musimy wykonywać dosłownie co kilka godzin by monitorować dynamikę stanu zdrowia

Źródło: czytajrzeszow.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły