72-latek ukończył studia! Sukces zawdzięcza m.in swojej 99-letniej mamie

72-letni Sam Kaplan właśnie ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku kino i media. Kiedy studiował na Georgia Gwinnett College, mógł cały czas liczyć na wsparcie swojej 99-letniej mamy, która nieustannie mu kibicowała.

Sam Kaplan jest pierwszym z rodzeństwa, któremu udało się zyskać dyplom. Mężczyzna zapisał się na studia w wieku 78 lat. Po tym jak skończył szkołę średnią od razu zaczął pracować. Najpierw prowadził firmę sprzątającą, a potem telemarketingową. Pracował także jako taksówkarz. Decyzja o podjęciu studiów była dosyć spontaniczna.

„Jechałem po autostradzie 316 i usłyszałem w radiu, że Georgia Gwinnett College oferuje studia, które obejmują pisanie scenariuszy” – wspomina mężczyzna. – „Mój samochód wydawał się mieć automatyczne sterowanie, i zjechałem na Collins Hill Road. Pięć minut później, zapisywałem się już na semestr jesienny”.

Uzyskanie dyplomu było jego marzeniem. Jako że ma piątkę dzieci, nigdy nie miał czasu, by zająć się studiami. Kiedy w końcu udało mu się dostać na uczelnię, zetknął się z kolejnym problemem. Za każdym razem kiedy przychodził na zajęcia, czuł się wyobcowany. W końcu większość studentów była o 50 lat młodsza od niego. Postanowił coś z tym zrobić. Założył sobie, że każdego dnia będzie zagadywał do innego studenta. W ten sposób poznał wiele osób. Oni w każdej chwili mogli się zwrócić do starszego kolegi o życiową poradę.

„Myślę, że mam z nimi dobry kontakt. Otrzymałem wiele uścisków w ostatnim dniu zajęć” – mówi.

Na ceremonii wręczenia dyplomów Kapłan otrzymał gigantyczne owacje. To pokazuje jak wiele szacunku mieli do niego studenci i wykładowcy. Jego pani profesor wyraziła dumę z jego osiągnięcia.

„Sam był zawsze chętny do dzielenia się zdjęciami i historiami o swoim interesującym życiu i rodzinie. Jesteśmy bardzo dumni widząc go na zakończeniu studiów, ale będziemy za nim tęsknić” – powiedziała Kate Balsley, profesor na Georgia Gwinnett College.

Jednak najbardziej dumną osobą z całej widowni była jego mama. 99-latka przyszła na ceremonię i nie kryła wzruszenia.

Źródło:pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły