Dzień wolontariusza: czyli jak można wykorzystać swoje “supermoce” pomagając innym

5 grudnia świętuje się jako Dzień Wolontariusza. Grupa wyjątkowo empatycznych ludzi postanowiła z tej okazji pomóc innym. W ten sposób narodziła się akcja “Wolontariackie Supermoce”

Idea akcji “Wolontariackie Supermoce” powstała rok temu, kiedy grupa wolontariuszy z poznańskich organizacji pozarządowych postanowiła przeprowadzić remont pomieszczeń Miejskiego Centrum Interwencji Kryzysowej nad jeziorem Kierskim.

Reakcja na akcję była entuzjastyczna w społeczności. Wolontariusze zdecydowali się kontynuować inicjatywę. W bieżącym roku swoją pomoc zaproponowali Stowarzyszeniu “Zupa na Głównym”. Ta organizacja jest codziennym wsparciem dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Chodzi o bezdomnych, ubogich, chorych, czy niepełnosprawnych. Stowarzyszenie wspiera ich, zapewniając im środki higieny, odzież, oraz ciepłe posiłki.

Wolontariusze spotkali się 1 grudnia. Wtedy przez około dziesięć godzin pracowali, by odświeżyć dwa pomieszczenia i posprzątać po remoncie.

“Takie akcje dodają mi energii do działania. Dzięki nim uczymy się współpracować, łączymy siły, żeby razem zrobić coś dobrego. Na co dzień sami korzystamy ze wsparcia wolontariuszek i wolontariuszy. Teraz sami mogliśmy się nimi stać” – zaznacza Justyna Schaefer-Kurkowiak, prezeska Fundacja NIWA Edukacji i Rozwoju. – “Dziękuję naszym wolontariuszom, że po raz drugi pokazali swoje supermoce oraz firmie Capgemini, która dostarczyła rękawiczki na potrzeby remontu” – dodaje.

Akcje wolontariackie, jak “Wolontariackie Supermoce”, są kluczowe dla społeczeństwa. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy możliwe jest wsparcie dla potrzebujących, zapewnienie pomocy tym w trudnych sytuacjach życiowych. W ten sposób następuje też kreowanie pozytywnych zmian w społecznościach lokalnych. Świętowanie Dnia Wolontariusza to hołd dla ich nieocenionego wkładu. To czas docenienia ich poświęcenia, empatii i pracy na rzecz innych. To również szansa na podkreślenie wartości społecznych, jakie niosą wolontariusze, inspirując tym samym innych do aktywnego uczestnictwa w budowaniu lepszego świata dla wszystkich. Dlatego warto pamiętać o Dniu Wolontariusza i samemu zaangażować się z tej okazji w jakąś ciekawą akcję.

Źródło: ngo.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły