Finał projektu “Zobacz Więcej”. “Rak to nie koniec”…

Właśnie odbył się finał projektu “Zobacz Więcej”, w którym wzięło udział 12 uczestniczek. Są to kobiety walczące z rakiem, które przez ostatnie miesiące regularnie stawały przed obiektywem Magdy Rdest-Nowak. Teraz wystawę z ich zdjęciami można oglądać w Skierniewicach.

Finał projektu połączono z miejscową akcją “Jak Dbam, Tak Mam”. Miała ona wymiar informacyjno-profilaktyczny. Dlatego w Skierniewicach odbyły się panele dyskusyjne z lekarzami, onkopsychologiem, trenerką jogi czy nawet brafiterką.

Podczas wydarzenia o swojej chorobie opowiadały także uczestniczki projektu “Zobacz Więcej”. Kobiety przez kilka miesięcy były fotografowane przez Magdę Rdest-Nowak. Teraz znów pojawiły się w białych koszulach i oferowały swoje wsparcie innym.

Czerpać z życia

Magda Rdest-Nowak chciała wzbudzić w dziewczynach poczucie akceptacji. Jej celem było, by przed obiektywem wreszcie dostrzegły, że są pięknymi kobietami i, że choroba nie może tego zmienić.

– “One mają stanąć przed obiektywem takie, jakie są – mówi fotografka. Jeżeli któraś ma nadwagę – bardzo dobrze! Bo będzie ją oglądać dziewczyna z nadwagą i odnajdzie siebie w tych zdjęciach. Właśnie tego chcę, żeby osoby, które będą oglądać te zdjęcia, odnalazły siebie” – opowiadała przed rozpoczęciem projektu.

– “Nie zastanawiam się nad tym, jak wyglądam, czy jestem gruba, chuda, ładna, brzydka, czy mam żylaki, czy ledwo się kulam po chemii, czy się komuś podobam, czy nie… To nie jest koncert życzeń, ani nie jestem zupą pomidorową, żeby mnie każdy lubił. Jestem sobą. Cieszę się każdym dniem, każdą chwilą, wszystkim, co mam tu i teraz. Nikt z nas nie urodził się z instrukcją choroby, nikt z nas nie wie, jak sobie z nią radzić. Ale radzimy sobie – każda na swój sposób. Kiedyś powiedziałam do swojego raczyska: słuchaj! Żyję z tobą, ale nie dla ciebie. I tego się trzymam. Ten projekt ma pokazać naszą siłę, energię, szczerość, chęć życia. Ma pokazać, kim naprawdę jesteśmy i jak bardzo pragniemy być potrzebne” – powiedziała jedna z uczestniczek.

Źródło: rmf24.pl/ rmf24.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły