Rusza kolejna edycja konkursu dla polskich przedsiębiorczyń

Mało kto zdaje sobie sprawę, że ponad milion firm w Polsce należy do kobiet. Szacuje się, że Polki są właścicielkami niemal 200 tysięcy gospodarstw rolnych i hodowlanych, a także ponad 100 tysięcy firm związanych z ochroną zdrowia. Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką chce zachęcić panie do spróbowania swoich sił w biznesie. Dlatego ruszyła kolejna edycja konkursu Bizneswoman Roku.

Konkurs Bizneswoman roku jest najstarszym i jednocześnie największym w Polsce konkursem dla kobiet w biznesie. Dotychczas nagrodzono już 120 przedsiębiorczyń z małych i dużych firm. Właśnie rozpoczęła się kolejna edycja.

“W Mastercard wspieramy kobiecą przedsiębiorczość mając świadomość, że – niestety – wciąż jeszcze kobietom w tym obszarze jest trudniej – głównie ze względu na uwarunkowania społeczne i ekonomiczne. Dlatego od wielu lat patronujemy konkursowi Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku, promującemu i nagradzającemu pomysłodawczynie i właścicielki firm. Odgrywają one niezwykle istotną rolę w rozwoju naszej gospodarki, zatem stworzenie odpowiednich warunków społecznych, politycznych i finansowych, aby mogły rozwijać swoje biznesy, jest kluczowe. Cieszę się, że po raz kolejny będziemy mogli wyróżnić te przedsiębiorczynie, które już odnoszą sukcesy i jednocześnie zainspirować te, które wciąż czekają na swój moment” – opowiada Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację, Mastercard Europe.

Szacuje się, że kobiety prowadzą jedną piątą polskich biznesów.

“Poprzez takie inicjatywy jak konkurs Bizneswoman Roku nagłaśniamy i promujemy osiągnięcia kobiet w takim stopniu, aby ich wizerunek zaczął kojarzyć się naturalnie z sukcesem i to nie tylko w dziedzinach humanistycznych, ale także w nowych technologiach, IT, przemyśle ciężkim, nauce. Przez ostatnie 14 lat udało nam się już bardzo dużo w tym zakresie zmienić. Wierzę też, że pokazywanie sukcesów kobiet wpłynie na ich większy udział w debatach podczas branżowych konferencji, a ich głos będzie słyszalny także w mediach. Bo im o nas głośniej, tym dla nas lepiej” – podkreśla Olga Kozierowska, Prezeska Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, pomysłodawczyni konkursu Bizneswoman Roku. – “Liczba nominacji zgłoszeń do naszego konkursu regularnie wzrasta, ale w ostatniej edycji padł absolutny rekord, wpłynęło ich ponad 1300, o niemal ⅓ więcej niż rok wcześniej. Czyli nasze działania, pokazywanie Polkom, że warto realizować marzenia, są potrzebne.”

Źródło: piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły