Fundacja, która przygotowuje przyszłych rodziców do tej najważniejszej funkcji

Fundacja Malak organizuje ciekawą konferencję na temat rodzicielstwa. Swoimi przemyśleniami podzielą się dwie pary, które mają spore doświadczenie w wychowaniu dzieci. W ten sposób chcą pomóc przyszłym rodzicom.

26 lutego w Krakowie odbędzie się konferencja dotycząca kwestii rodzicielstwa. Spotkanie organizuje Fundacja Malak założona przez znanego w internecie o. Adama Szustaka. Swoimi refleksjami podzielą się dwie pary.

–  “Na spotkaniu będą obecni rodzice praktycy, którzy zostaną skonfrontowani z prowadzącym, który nie jest ani małżonkiem, ani ojcem. Właśnie o to nam chodziło, aby była to osoba, która ma świeże spojrzenie, nieobciążone bagażem doświadczeń.” – mówi Maja Kwiatkowska, prezeska fundacji.

Organizatorzy twierdzą, że w internecie często kreuje się wyidealizowany obraz rodzicielstwa. Tymczasem bycie rodzicem to najtrudniejsza rola w całym życiu.

“Trochę chodzi mi o to, aby zburzyć pokazywany w mediach społecznościowych mit rodzicielstwa, który jest bardzo pozorny i iluzoryczny. Jako matka trójki synów (najstarszy ma 9 lat) mogę powiedzieć, że na początku nie wiedziałam, co mnie czeka. Właśnie dlatego, że kreowany obraz rodzicielstwa pokazywany jest zupełnie inny od rzeczywistości. W moim przekonaniu za mało mówi się o realnej stronie. Za mało też robi się, by przygotować młodą matkę i młodego ojca do rodzicielstwa. Nie chodzi o zniechęcanie do bycia rodzicem, ale o to, aby dobrze się przygotowań do tej roli.”

Co ważne, konferencja kierowana jest nie tylko do przyszłych rodziców, ale ogólnie do wszystkich, którzy myślą o rodzicielstwie.

“Myślę, że będzie to uniwersalna rozmowa o relacjach. Serdecznie zapraszamy nie tylko rodziców, ale też ludzi młodych, którzy pragną być rodzicami, ale nie do końca wiedzą, z czym to się wiąże. Gdy 9 lat temu byłam młodą matką, to o wielu rzeczach nie wiedziałam, bo nikt mi o nich nie powiedział. Do dziś noszę w sercu taki żal: “Szkoda, że o tym nie wiedziałam”, bo, gdybym wiedziała, to może byłoby mi łatwiej, może byłabym lepiej przygotowana na to, co mnie czeka?”

Źródło: glos24.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły