Startuje w rajdach, choć cierpi na porażenie kończyn dolnych

Albert Lloreva to jedyny niepełnosprawny kierowca, który startował w rajdach razem z pełnosprawnymi zawodnikami. Porażenie kończyn dolnych nie powstrzymuje go od spełniania marzeń.

Albert od czasu wypadku na nartach, który miał w wieku 19 lat, porusza się na wózku. W zasadzie od razu po tym nieszczęśliwym wydarzeniu zaczął myśleć o tym, jak może utrzymać formę. Dlatego najpierw zaangażował się w grę w koszykówkę dla osób niepełnosprawnych. Przez kilka miesięcy grał w amerykańskiej lidze. Postanowił jednak spróbować czegoś nowego i zaczął swoją przygodę z wyścigami. Porażenie kończyn dolnych nie powstrzymało go od rozwijania swoich pasji.

Wrócił do swojej ojczyzny – Andory. Tam przygotowywał się do Peugeot Rally Cup. Rajd tak bardzo mu się spodobał, że zdecydował całkowicie poświęcić się ściganiu. W ten sposób został tak naprawdę jedynym niepełnosprawnym kierowcą, który brał udział w rajdach dla pełnosprawnych.

Dzięki jego niesamowitej determinacji i sile mentalnej udało mu się wystartować w rajdzie Dakar. Najpierw w 2007 zaliczył dwa starty jako kierowca samochodu osobowego. Potem w 2015 roku wystartował w buggy, a w 2016 ciężarówce. W tym roku również wybrał ciężarówkę.

Wystartował razem ze swoją siostrzenicą – Margot Lloberą. Niestety awaria jednej z części ich samochodu, która była nie do zastąpienia, zmusiła ich do rezygnacji z wyścigu jeszcze przed drugim etapem.

„Czasami zły dzień niesie ze sobą jakieś dobro. Chodzi o to, by umieć je odkryć i przekuć dramat złego dnia w triumf” – przyznał.

Mimo tego, już następnego dnia Albert nagrał filmik z podziękowaniami za całe wsparcie, jakie otrzymał. Obiecał, że już myśli o starcie w przyszłym roku.

Mężczyzna to uosobienie optymizmu. Nigdy nie stracił radości z życia. Prowadzi motywacyjne wykłady, podczas których opowiada o swoim życiu i stara się dowieść, że nie można się poddawać. Pomaga także osobom niepełnosprawnym – współpracuje m.in z włoską firmą motoryzacyjną przy przystosowywaniu samochodów dla kierowców z niepełnosprawnościami. Kierowca pracował nawet z NASA. Pomagał stworzyć elektrostymulatory chroniące przed zanikiem mięśni astronautów.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły