Golfistka z zespołem Downa imponuje swoimi umiejętnościami

Amy  Bockerstette to golfistka z zespołem Downa. Profesjonalni golfiści zachwycają się jej umiejętnościami. Jednak dla niej najważniejsza nadal pozostała opinia jej taty.

O Amy było głośno, gdy okazało się, że jest pierwszą osobą z zespołem Downa, która uczestniczyła w amerykańskich ogólnostanowych mistrzostwach w lekkoatletyce. Podczas tego wydarzenia Amy towarzyszył tata, który wspiera ją od początku kariery.

– „Uwielbiam przebywać z tatą. To niesamowity facet. Jest najlepszym ojcem w historii ” – przyznała kobieta.

– “Jedne z najbardziej zabawnych momentów w moim życiu były właśnie z nią, na polu golfowym”  – powiedział jej tata, Joe, który jest też trenerem swojej córki.

Amy podkreśla, że kocha golf. Lubi także jeździć na turnieje, bo tam spotyka się z wieloma nowymi osobami.

– „Lubię poznawać nowych przyjaciół na turniejach. Dobrze się bawię” – przyznała.

Amy zachwyca swoimi umiejętnościami nawet profesjonalnych golfistów. Jeden z nich, Gary Woodland, nie mógł wyjść z podziwu, gdy zobaczył jak Amy poradziła sobie z bardzo podstępnym szesnastym dołkiem. Wideo, które przedstawia całą tą sytuację ma aż 51 milionów wyświetleń.

Joe Bockerstette cały czas mówi, że jest dumny ze swojej córki. Jej niepełnosprawność postawiła przed nią różne przeszkody. Mimo to, Amy wszystkie je pokonała i teraz osiąga sukcesy, spełnia swoje marzenia. A jej tata zawsze jest przy niej i wspiera ją ze wszystkich sił. Mężczyzna przyznał, że kiedyś nie wierzył, że jego córka będzie w stanie zdobyć tak wiele.

– „Najpierw przeżywasz żal z powodu tego, że musisz z czegoś zrezygnować, bo masz dziecko z niepełnosprawnością. Później zorientowałem się, że to naprawdę głupie podejście. Nie można tak ograniczać ludzi. Teraz wydaje mi się śmieszne moje [dawne] myślenie, że Amy nie może osiągnąć tego, co właśnie osiągnęła” – podsumował mężczyzna.

Źródło: aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły