Iga Świątek po raz kolejny osiągnęła ogromny sukces – znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych osób świata

Iga Świątek znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie według amerykańskiego magazynu Time. Otrzymała to wyróżnienie, bo definiuje ją “Piękno, siła i prawda”. Jej PR menedżerka komentuje: “Jako zespół jesteśmy bardzo dumni z tego, że Iga jest mistrzynią także poza kortem”. Taka zawodniczka to prawdziwy skarb naszego narodu!

Iga Świątek już od ponad roku jest pierwszą rakietą świata. Polka miała między innymi serię 37 zwycięstw, co nie zdarzyło się jeszcze w XXI wieku. Co więcej, wygrała największe turnieje na świecie, takie jak wielkoszlemowe Roland Garros i US Open. Jednak 22-latka z Raszyna zachwyca także poza kortem. Znalazła się bowiem na liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie według magazynu Time.

“Kiedy Iga Świątek gra w tenisa, przychodzą mi do głowy trzy rzeczy: piękno, siła i prawda”. – to słowa amerykańskiej gwiazdy narciarstwa alpejskiego. Można je przeczytać na łamach magazynu “Time”.

Magazyn poprosił bowiem najbardziej znanych ludzi z świata kultury i sportu o napisanie uzasadnień. Shriffin podkreśla, że Iga jest jedną z najlepszych osób jakie poznała, bo cechuje ją ogromna wrażliwość i pracowitość. Ma także odwagę do działania. Swoją sławę i pozycję wykorzystuje m.in do tego, by sprzeciwić się wojnie, którą wywołała Rosja. Stara się także zwiększyć świadomość odnośnie zdrowia psychicznego.

“Przypomina nam wszystkim, że nie ma nic złego w odczuwaniu rozczarowania, tak samo jak nie ma nic złego w byciu dumnym z siebie” – napisała o Idze Shriffin.

Skarb narodowy

Iga naprawdę ma prawo być z siebie dumna. I właśnie tą dumę odczuwa z niej także cały jej team. Poza Igą na liście znalazło się tylko pięciu sportowców – Shriffin, Messi, Mbappe, Britney Griner i Patrick Mahomes II.

“Fakt, że Iga znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych osób 2023 roku według “Time” traktujemy jako ogromny sukces. Piękna laudacja od najlepszej w historii narciarki alpejskiej Mikaeli Shiffrin i dzielenie zaszczytu z takimi sportowcami jak Lionel Messi czy Kylian Mbappe pokazują globalny już wpływ Igi. Jej głos jest słyszalny na całym świecie, także – jak widać – w Stanach Zjednoczonych, szczególnie w kontekście zdrowia psychicznego czy działań pomocowych w ważnych dla niej sprawach. Jako zespół jesteśmy bardzo dumni z tego, że Iga jest mistrzynią także poza kortem” – podkreśliła menadżerka Igi.

Źródło: sport.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły