Iga Świątek znów najlepsza! Wygrała w Miami

Historyczny sukces Igi Świątek! Polska tenisistka wygrała prestiżowy turniej rangi WTA 1000 w Miami. Od połowy lutego nikt nie może jej pokonać.

To już szósty zawodowy triumf naszej tenisistki. Iga jest niepokonana – wygrała 17 ostatnich meczów, a jakiś czas temu świętowała sukces na kortach w Indian Wells. Lada moment zostanie oficjalnie ogłoszona pierwszą rakietą świata.

W finale turnieju w Miami Iga Świątek walczyła z Naomi Osaką. Tenisistka z Japonii była całkowicie zdominowana przez Polkę. Iga wygrała 6:4, 6:0.

“Stałam się wywierać presję przy drugim serwisie Naomi. Choć mam za sobą tak dużo meczów, to świetnie czułam się fizycznie. Mogłam biec do każdej piłki” – opowiadała polska tenisistka.

Choć Świątek niezwykle cieszyła się ze swojego sukcesu, to po meczu przyznała, że czuje się zmęczona i tak naprawdę wcześniej wcale nie była pewna czy uda jej się wygrać turniej. Podkreśliła także, że do jej wspaniałych wyników przyczyniło się przygotowanie mentalne.

“Szczerze mówiąc jestem bardzo zmęczona. Ostatnie tygodnie były bardzo intensywne i nie wiedziałam, czy dam radę utrzymać serię zwycięstw. Pokazałam jednak wielką siłę mentalną. Często miałam poczucie, że stać mnie na lepsze wyniki, ale przegrywałam, nie wiedząc nawet dlaczego. W tym sezonie wszystko jednak klika” – powiedziała po finałowym meczu.

Iga zaznacza, że wygranie turnieju kosztowało ją wiele wysiłku. Jednak sprostała temu wyzwaniu i teraz jest jeszcze silniejsza, bo zyskała pewność siebie. Powoli uświadamia sobie, że stała się najlepszą tenisistką na świecie.

“Zawsze myślałam, że zostanę liderką rankingu w innych okolicznościach. Nie miałam wrażenia, że naprawdę na to zasługuję. Po tym turnieju czuję jednak, że zasłużyłam na to odrobinę bardziej, bo wygranie go było naprawdę trudne i daje mi to dużo pewności siebie. Mam teraz więcej zaufania do moich możliwości” – przyznała Iga.

Iga jest trzecią tenisistką w historii, której w jednym sezonie udało się wygrać conajmniej trzy imprezy rangi WTA 1000 z rzędu.

Źródło: polsatnews.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły