Jest Miss World i przypomina, że warto pomagać

Karolina Bielawska to tegoroczna Miss World. Jest znana ze swojej działalności charytatywnej. Na codzień swoją postawą stara się przypominać, że warto być dobrym człowiekiem i pomagać najbardziej potrzebującym.

Karolina Bielawska pochodzi z Łodzi, jest studentką, ale zajmuje się także modelingiem. Reprezentowała Polskę na konkursie piękności w Puerto Rico. Wygrała rywalizację i została Miss World.

Karolina chce udowodnić, że Miss faktycznie może zrobić wiele dobrego.

„Staram się zrobić wszystko, aby pokazać, że korona to nie tylko blichtr, piękne suknie, loki, ale też wartości, dobro, pomaganie. Czasami brzmi to sztampowo, że miss chce zbawić świat, ale to naprawdę tak jest” – przyznaje.

Karolina jest znana nie tylko ze swojej piękności, ale także działalności charytatywnej. W swoim rodzinnym mieście – Łodzi, utworzyła projekt “Zupa na Pietrynie”.

W każdą niedzielę na Pietrynie – słynnej ulicy Piotrkowskiej, wolontariusze rozdają ciepłą zupę bezdomnym.

„Co tydzień dzielimy się z potrzebującymi łodzianami nie tylko pakietami z żywnością, ale też uśmiechem, czasem i dobrym słowem” – piszą o sobie organizatorzy.

“Zupa na Pietrynie” cały czas się rozwija. Udało im się m.in stworzyć mobilną łaźnię dla osób bezdomnych. Każdy potrzebujący może się tam umyć i wyprać swoje ubrania.

Miss World angażuje się w wiele projektów. Bierze udział m.in w profilaktycznej akcji wykrywania nowotworów piersi “Dotykam-wygrywam”.

Pomagała także uchodźcom z Ukrainy i wspierała domy dziecka.

Swoją postawą pragnie zachęcić innych do pomocy. Jej zdaniem praca jako wolontariusz może być jednym z najlepszych doświadczeń w życiu. To coś, co wpływa na rozwój człowieka i zwiększa wrażliwość na problemy dzisiejszego świata. A jest ich coraz więcej, dlatego warto angażować się w akcje charytatywne i zrobić wszystko, by pomóc tym, którzy naprawdę tego potrzebują.

„Ci ludzie tam na nas czekają, oni nas rozpoznają, cieszą się, że ktoś pamięta ich imię, że ich odwiedza. Zachęcam wszystkich do wolontariatu, bo choć to brzmi stereotypowo, ale to naprawdę zmienia życie!”

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły