Porusza się na wózku i pisze niesamowite powieści

Louis Bouffard ma 23 lata i pochodzi z Francji. Porusza się na wózku i na codzień musi pokonywać wiele trudności. Mimo to pisze powieści, które naprawdę zachwycają.

Louis obronił licencjat na wydziale prawa paryskiej Sorbony. Jego pasją jest historia. Jednak jego życie nie przypomina życia jego rówieśników.

23-latek cierpi na wrodzoną dystrofię mięśniową Duchenne’a. Z wiekiem tracił władzę w rękach i nogach. Już gdy miał 10 był zmuszony do poruszania się na elektrycznym wózku inwalidzkim. Od tego czasu jest uzależniony od innych.

W 2021 musiał zmierzyć się z bardzo trudnym doświadczeniem, jakim była śmierć mamy. Zmarła w wyniku nieszczęśliwego wypadku – spadła z konia. Zostawiła siedmioro dzieci. Louis jednak nie załamał się. Wierzy, że mama nad nimi czuwa.

Te wszystkie przeżycia, trudne emocje, ciągłe wyzwania, sprawiły, że Louis zyskał niezwykłą wrażliwość. Dlatego pisze książki. Chce swoje uczucia przelać na papier.

W 2021 roku wydał swoją pierwszą powieść pt. “Przebłysk światła w okopach”. Akcja osadzona została w 1914 roku. Jest to zatem powieść historyczna. Jednak Louis zadbał o to, by miała pozytywne przesłanie, “ku pokrzepieniu serc”.

Mężczyzna pracował nad książką bardzo długo. Używał specjalnego oprogramowania z ekranopisem, żeby przyśpieszyć ten proces.

„Pomysł na taką książkę przyszedł mi do głowy w czasie izolacji spowodowanej pandemią w 2020 roku, ale napisałem ją dopiero następnego lata, od ręki, pracując przez dwa miesiące po sześć, a nawet osiem godzin dziennie” – opowiada.

Przez pół roku wprowadzał poprawki. Potem pokazał tekst rodzinie. Dopiero wtedy zdecydował się wysłać go do wydawnictwa.

– „Pierwsze reakcje moich bliskich były bardzo pozytywne, zdecydowałem się więc wysłać tekst do wydawcy, i ku mojej wielkiej radości wydawnictwo Téqui odpowiedziało, że chce go publikować!” – zaznacza. – „Poprzez moją książkę chciałbym dotrzeć do tych, którzy tak jak ja stawiają czoło ciężkim doświadczeniom i cierpieniom”.

Teraz Louis intensywnie myśli o drugiej powieści. Ma też w planach zrobić magisterium z prawa.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły