Jest najstarszą gimnastyczką na świecie. Wiek jej nie ogranicza!

Johanna Quass ma 97 lat i jest najstarszą gimnastyczką na świecie. Cały czas utrzymuje dobrą formę i udowadnia, że wiek nie musi być ograniczeniem. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych!

13 września 2013 roku Johannę wpisano do Księgi Rekordów Guinessa jako najstarszą gimnastyczkę na świecie. Pokazała zestaw ćwiczeń na podłodze i rurce. Tym samym zdobyła ogromny podziw i uznanie.

Johanna kilka lat temu chciała wziąć udział w zawodach sportowych. Wtedy zakwalifikowano ją do grupy wiekowej 70-75 lat. Organizatorzy zupełnie nie przewidzieli, że ktoś starszy będzie chciał rywalizować w konkursie. Tymczasem kobiecie ćwiczenia takie jak salto, szpagat czy utrzymanie ciężaru na rękach nie sprawiają żadnego problemu. Mimo jej podeszłego wieku, nadal jest świetną gimnastyczką.

Johanna Quass urodziła się w Hohenmölsen w Niemczech w 1925 roku. Zaczęła uprawiać gimnastykę, gdy miała 9 lat. Jednak kiedy wybuchła wojna, została zaciągnięta do prac rolnych. Musiała na jakiś czas porzucić swoją pasję.

Kobieta była potem nauczycielką wychowania fizycznego. Trenowała też olimpijczyków NRD. Następnie zajęła się piłką ręczną. Udało jej się także napisać podręcznik o gimnastyce.

W 2015 roku, kiedy miała 90 lat, wzięła udział w trójboju gimnastycznym. Wiele osób nie mogło uwierzyć w to, że starsza osoba ma taką formę. Zazdrościli jej nawet młodsi zawodnicy. Wykonywała sztuczki, które są naprawdę trudne i wymagają dużej siły i rozciągnięcia.

– “Jeśli jesteś w dobrej kondycji, łatwiej jest ci opanować życie” – przyznała w wywiadzie dla „The Straits Times”.

Zawody, konkursy motywują ją do tego, by nadal dbać o siebie. Gimnastyka jest jedną z najważniejszych rzeczy w jej życiu. Sport daje jej siłę i radość. Sprawia, że czuje się sobą, czuje się szczęśliwa.

„Uprawiam gimnastykę, aby uniknąć podatności na upadki” – podkreśla. – „Może dzień, w którym przestanę uprawiać gimnastykę, będzie dniem, w którym umrę”.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły