Polska firma odnosi sukcesy na zagranicznych rynkach

Polska firma InPost odnosi ogromne sukcesy na zagranicznych rynkach. Na terenie Europy można już znaleźć tysiące paczkomatów.

Firma InPost już od jakiegoś czasu wchodzi na rynki zagraniczne. W zeszłym roku firmie udało się przejąć francuskiego operatora logistycznego Mondial Relay. Dzięki temu InPost zyskało miano największej platformy dostaw ecommerce w Europie.

– “Proces integracji Grupy InPost zakłada systematyczną implementację najbardziej innowacyjnych rozwiązań na kolejnych rynkach. Dotyczy to także marki InPost, która jest synonimem jakości świadczonych usług, a która z sukcesem rozwijana jest w Polsce, Wielkiej Brytani i Włoszech. Z początkiem lipca zostanie wprowadzona także na rynek hiszpański i portugalski. We Francji, Belgii i Holandii Grupa InPost będzie rozwijana pod marką Mondial Relay, której wizerunek został unowocześniony. Marka jest znana z optymistycznego i bardzo konsumenckiego podejścia do użytkowników. Jest to zgodne ze strategią Grupy InPost, która jest konsekwentnie wdrażana na wszystkich rynkach” – opowiada Rafał Brzóska, założyciel i prezes grupy InPost.

Na Półwyspie Iberyjskim jest już 3 tysiące paczkomatów. Z kolei w Wielkiej Brytanii ich liczbę szacuje się na 4 tysiące. Stoją one w ważnych punktach – przy stacjach metra czy przystankach. Coraz więcej Europejczyków sięga po wygodne rozwiązanie, jakim jest zamówienie przesyłki do paczkomatu.

– “Cieszymy się, że w tak krótkim czasie podwoiliśmy liczbę maszyn w Wielkiej Brytanii. Paczkomat InPost na stałe wpisał się w brytyjski rynek ecommerce. Rosnące zainteresowanie ze strony sprzedawców a także odbiorców dowodzi, że istnieje duże zapotrzebowanie na wygodny, zrównoważony sposób dostaw. To napędza nas do działania by zapewnić jak największej liczbie konsumentów dostęp do naszych usług” – mówi Michael Rouse, CEO InPost International.

W pierwszym kwartale tego roku InPost mógł się pochwalić rekordowym zyskiem – aż 1,54 mld zł. Sukces polskiej firmy powinien być powodem do radości, zwłaszcza, że wykorzystuje ona innowacyjne rozwiązania. Przykład grupy InPost pokazuje, że polskie biznesy mają ogromny potencjał.

Źródło: bezprawnik.pl, bezprawnik.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły