Jest pilotem bez ręki i pokazuje, że wszystko jest możliwe

Eric Gaffney to przykład na to, że wszystko jest możliwe, jeśli tylko się chce. 34-latek nie ma ręki, ale pracuje jako pilot w United Airlines dzięki swojej ogromnej determinacji.

Eric Gaffney bardzo ciężko pracował, żeby móc pracować jako pilot linii lotniczych. To inspirującą historia o sile i ogromnej determinacji.

Mężczyzna pochodzi z Tulsy, miasta w USA w stanie Oklahoma, ale teraz mieszka w Teksasie. Jest szczęśliwym mężem i tatą dwójkach dzieci. Podczas pandemii napisał też książkę, w której opowiada o swoich doświadczeniach. Jego celem było przekonanie innych, że każdy może spełniać swoje marzenia.

– „Wszyscy mamy przeszkody do pokonania, niezależnie od tego, czy mamy kończyny, czy też nie. Mam nadzieję, że przesłanie zawarte w Airick Flies High zachęci innych do realizacji marzeń i aby nigdy się nie poddawać. Niebo jest granicą!”.

Eric urodził się bez ręki. Jego rodzice bardzo martwili się o to, jak sobie poradzi w życiu. W dzieciństwie miał wiele problemów. Nie potrafił nawet samemu zawiązać sznurówek.

„Pracowałem nad tym z mamą w domu. Potem rodzice wysyłali mnie do szkoły z zawiązanymi sznurówkami. Na przerwie rozwiązywałem buty i ćwiczyłem ich wiązanie, i tak w kółko, dopóki tego nie zrozumiałem” – zaznacza.

Z czasem udało mu się tego nauczyć. Dzięki ciężkiej pracy pokonała wiele przeszkód i pokazuje, że defekty ciała wcale nie muszą być barierą.

 „Od najmłodszych lat zapewniałem ich [rodziców], że, bez względu na wszystko, znajdę sposób, aby zrobić wszystko, co chcę” – podkreśla Gaffney.

Ojciec Eryka pracuje jako mechanik samolotowy w United Airlines. To właśnie po nim Eric odziedziczył pasję do samolotów. Już jako dziecko marzył o tym, by zostać pilotem. Jednak bał się, że pilotowanie tak ogromnej maszyny tylko jedną ręką jest niemożliwe. Wtedy nawiązał kontakt z głównym instruktorem lotniczym na uniwersytecie w Oklahomie.

“Dave posadził mnie w samolocie, a następnie oprowadził po lotnisku. Powiedział mi, że osiągnięcie moich marzeń nie będzie łatwe, ale i nie niemożliwe” .

Eric szybko przekonał się, że życie pilotem jest jego misją. Ukończył studia i został pilotem w United Airlines.

„Zadeklaruj sam przed sobą, że możesz coś zrobić, a znajdziesz odpowiedni sposób. Dostosuj go do okoliczności i nigdy nie pozwól nikomu powiedzieć, że nie dasz sobie rady”  – podkreśla.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły