Ogromny sukces Polek w Mistrzostwach Europy

Ogromny sukces Polek na Mistrzostwach Europy w Tallinie w karabinie pneumatycznym. Wywalczyły drużynowe złoto, a także brązowy medal!

Polki wywalczyły drużynowo złoto w pistolecie pneumatycznym. W skład drużyny wchodziły Agnieszka Korejwo (Flota Gdynia), Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz) i Julita Borek (Dwór Grunwaldzki Poznań).

“To mój pierwszy złoty medal z Mistrzostw Europy. Łezka w oku się zakręciła podczas hymnu na podium” – zaznacza Julita Borek. – “Emocje od rana były na najwyższym poziomie. Eliminacje nie były łatwe. Ostatnie strzały decydowały o tym, kto będzie walczył o medale” .

Polki już wcześniej przypuszczały, że może uda im się zdobyć złoto. Mecz wygrały zdecydowanie, bo zakończyły go z wynikiem 16:8

“Wiedziałam już w kwalifikacjach, że złoto może być nasze” – zaznacza Klaudia Breś. – “Sam finał był bardzo emocjonujący, ruszyłyśmy z kopyta i zrobiłyśmy dużą przewagę. Jednak dobrze wiemy, że to rywalki, których nie można lekceważyć”.

Polki miały trudne przeciwniczki – Serbki. W ostatnich latach przegrały z nimi mecze medalowe. Tym razem udało się wygrać.

“Przez ostatnie cztery lata drużyna kobiet w pistolecie pneumatycznym walczyła trzy razy w meczach medalowych. I trzy razy z Serbią” – opowiada Jolanta Samulewicz, trener kadry narodowej w strzelaniach pistoletowych. – “W 2020 we Wrocławiu przegraliśmy walkę o złoty medal, zdobywając srebrny. W 2021 w Osijeku przegraliśmy walkę o medal brązowy, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Ale do trzech razy sztuka! Ten sam team w Tallinie wygrał w meczu z Serbią i zdobył złoty medal” – zaznacza.

Polacy mogli także świętować podczas finału karabinu pneumatycznego drużynowo. Nasze zawodniczki zdobyły bowiem brąz.

“Z dziewczynami tworzymy dobry team, dlatego mogłyśmy czuć się pewnie podczas finału” – mówi zawodniczka z Wrocławia. – “Uważam że był to wyrównany mecz. Nasza drużyna, jak i węgierska, strzelała na wysokim poziomie. Trzeba było po prostu robić swoją pracę, skupić się na procesie”.

Wszystkie sukcesy napawają nas ogromną dumą i dają nadzieję na dobry wynik na Mistrzostwach Świata, które

“W zeszłym roku złoto, w tym roku brąz. To jest potwierdzenie tego, że liczymy się w Europie i mam nadzieję, że powtórzymy sukces medalowy na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Baku” – ocenia Aneta Stankiewicz. – “Jeśli chodzi o moje strzelanie, to cieszę się, że potrafię strzelać przy wysokiej presji.”

Źródło: sport.interia.pl


Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły