Kapelan wojskowy uratował dziecko przed handlem organami

57-letni były kapelan wojskowy został nominowany do Nagrody Księżnej Asturii. Uhonorowano go za jego niesamowitą odwagę i pracę na rzecz ofiar ubóstwa i handlu ludźmi.

Hiszpańskie gazety wiele razy pisały już o księdzu Ignacio Maríi Doñoro de los Ríos. Od 25 lat wykonuje on tytaniczną pracę na rzecz pomocy ofiarom ubóstwa i handlu ludźmi.

Historia jak z filmu

W latach 90. ks Ignacio pojechał z hiszpańską policją na specjalną misję do Salwadoru (Ameryka Południowa). Tam był świadkiem przerażającej sytuacji.

Ignacio poznał rodzinę, która chciała dokonać transakcji handlowej. Żyli oni w skrajnej biedzie i nie mieli pieniędzy na to, by wyżywić swoje cztery córki. Dlatego zdecydowali się na sprzedaż swojego sparaliżowanego syna – Manuela. Handlarze ludźmi zaproponowali kwotę 25 dolarów. 14-latek miał być potem sprzedany w kawałkach handlarzom organów.

Kiedy Ignacio dowiedział się, że sparaliżowany Manuel ma zostać sprzedany, zaczął działać. Wiedział, że naraża się na ogromne niebezpieczeństwo, ale nie mógł bezczynnie przyglądać się tej okrutnej sytuacji.

Kapelan przez tydzień nie golił brody, wynajął ciężarówkę. Ubrał się po cywilnemu i pojechał domu ubogiej rodziny w górach Panchimalco. Udawał słynnego handlarza narkotyków i zaproponował rodzinie o jednego dolara więcej za Manuela. Wziął ze sobą 14-latka, wsadził go do ciężarówki i odjechał. W ten sposób uratował dziecku życie.

“Wiedziałem, że to dziecko zmieni moje życie” – przyznaje Hiszpan.

Szczęśliwe zakończenie

Ksiądz Ignacio załatwił Manuelowi potrzebne leczenie. Dzięki intensywnej terapii rehabilitacyjnej chłopiec wrócił do zdrowia.

Teraz Manuel jest zdrowym, dorosłym mężczyznom. Mówi, że ksiądz Ignacio to “najważniejsza osoba w jego życiu”. Nigdy nie zapomni co dla niego zrobił. Jemu zawdzięcza praktycznie wszystko.

Jednak uratowanie Manuela to nie jedyny bohaterski czyn byłego kapelana wojskowego. Ksiądz Ignacio w peruwiańskiej Amazonii założył Hogar Nazaret. To miejsce, w którym biedne rodziny z dziećmi mogą znaleźć bezpieczne schronienie i potrzebną pomoc. Hogar Nazaret opiekuje się także sierotami.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły