Kierowcy ciężarówek pomagają małej Helenki

Kierowcy ciężarówek zorganizowali w Szamotułach specjalny przejazd. Było głośno i kolorowo! Wszystko w jednym celu – by pomóc Helence!

Właściciele lokalnych firm transportowych i kierowcy zjednoczyli się, by pomóc małej Helence. 28 stycznia zorganizowali specjalny przejazd ciężarówek przez Szamotuły i okoliczne miejscowości. Wszystkie samochody były ozdobione światełkami, zaś w okolicy rozlegał się głośny dźwięk klaksonów.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem przechodniów i przejeżdzających. Ludzie zatrzymywali się, robili zdjęcia i filmiki. W końcu nie na codzień spotyka się tak niezwykły korowód!

Wsparcie Helenki

Pomysł narodził się jakiś czas temu. Firmy transportowe wspólnie postanowiły, że chcą pomóc małej Helence z pobliskiej miejscowości i zebrać pieniądze na jej leczenie. Dziewczynka cierpi na wodogłowie i rozszczep kręgosłupa.

Firmy wraz z pracownikami przeprowadzili zbiórkę we własnym gronie. Co ciekawe, w ekspresowym tempie udało im się zebrać aż 3 tysiące złotych! Jednak na tym się nie skończyło…

Kierowcy i ich szefowie wspólnie stwierdzili, że chcą zwrócić uwagę mieszkańców okolicznych miejscowości na całą akcję.

Choć niektórzy z nich dopiero wrócili z dalekiej trasy, to jednak zmęczenie nie powstrzymało ich od wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Dlatego o 17:00 masa kolorowych tirów wyjechała na ulicę. Na jednym z nich zamontowano ogromny baner ze zdjęciem Helenki i hasłem “Pomagajmy”.

“Skąd pomysł? Jak zawsze wyszło bardzo spontanicznie” – przyznali Jarosław Ziętkiewicz i Łukasz Matuszak.

Za to Błażej Szwedek dodał:

– “Jest plan budowy obwodnicy Szamotuł, więc pokazujemy, że jest ona bardzo potrzebna, a do tego jedziemy w szczytnym celu. To dla nas ważne, że możemy komuś pomóc, przy okazji świetnie się bawimy”.

Ciężarówki przejechały przez Szamotuły, Kępę i Gałowo. W samochodach jechali kierowcy ze swoimi bliskimi. Panowała naprawdę wesoła atmosfera. A to wszystko w szczytnym celu!

Źródło: szamotuly.naszemiasto.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły