Kolejna edycja akcji „Mistrzynie w Szkołach”

Otylia Jędrzejczak po raz kolejny zorganizowała akcję “Mistrzynie w Szkołach”. Ponad 400 dziewczynek wzięło udział w wyjątkowej lekcji wychowania fizycznego w Żorach.

“Naszym hasłem przewodnim jest „jestem sobą, jestem bella”. Uświadamiamy dziewczynom, że są wyjątkowe, jedyne i niepowtarzalne i zależy nam, by zrozumiały, że aktywność fizyczna nie zaczyna się na poziomie profesjonalnym, a dużo wcześniej” – mówi Otylia Jędrzejczak.

Program “Mistrzynie w Szkołach” inicjowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak jest przeznaczony dla uczennic z ostatnich klas szkół podstawowych i średnich. Skupia się na tej grupie wiekowej, w której dziewczęta często mają najniższą obecność na zajęciach z wychowania fizycznego.

Cieszę się, że jesteśmy w Żorach, gdzie mamy dobrze ponad czterysta uczestniczek, które chcą ćwiczyć i być aktywne. Dziewczyny widzą walory udziału w naszej akcji, gdzie mogą posłuchać naszych historii, zadać pytania, poćwiczyć, ale także dostać konspekt lekcji i specjalne gumy do ćwiczeń, co pomoże im w późniejszej aktywności. Mamy znakomite mistrzynie, wybitne sportsmenki z pozytywną energię. Mistrzynie w Szkołach to akcja, która łączy pokolenia – zaznacza pływaczka.

Otylia Jędrzejczak, legenda polskiego pływania i jedyna polska mistrzyni olimpijska w tej dyscyplinie, zaprosiła trzy inne wybitne sportowe mistrzynie. Dołączyły do niej mistrzyni olimpijska w lekkoatletyce, Justyna Święty-Ersetic, oraz dwukrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim, Luiza Złotkowska. W akcji wzięła udział także najlepsza polska biathlonistka w historii, Weronika Nowakowska.

Podczas wtorkowych spotkań uczestniczki projektu najpierw wzięły udział w intensywnych ćwiczeniach fitness. Poprowadziła ją doświadczona trenerkę personalną z Krakowa, Klaudię Koźbiał, przy rytmicznej muzyce. Następnie przez ponad godzinę miały okazję słuchać i zadawać pytania mistrzyniom sportu.

To właśnie takie spotkania mogą być początkiem wielkiej sportowej przygody dla wielu młodych talentów, którzy marzą o sukcesach. Może też zachęcić i rozpalić iskrę motywacji do działania.

Źródło: rmf24.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły