Krytykowali go w szkole, a teraz pracuje z największymi markami

Joe Whale to nastolatek, który w szkole miał problemy za to, że bazgrał w zeszycie. Teraz ze swoich bazgrołów robi sztukę i pracuje z największymi markami odzieżowymi na świecie.

W szkole krytykowano Joe’a za jego “bazgroły”. Tymczasem rodzice nastolatka zachęcali go, by się nie przejmował i dalej rozwijał swoją pasję, którą było rysowanie. Wysłali go na zajęcia pozalekcyjne. Potem wszystko zmieniło się w mgnieniu oka.

„Pewnego dnia wrócił do domu ze szkoły nieco przygnębiony. Tam nie mógł rozwijać swoich umiejętności. Postanowiliśmy więc znaleźć mu dodatkowe zajęcia artystyczne” – mówi w wywiadzie z Insider jego tata – Greg Whale.

Talent Joe’a odkrył jeden z jego nauczycieli. Wstawił zdjęcie jego rysunków na Instagrama. Jakiś czas później odezwał się do niego właściciel restauracji Number Four. Zapytał czy Joe jest chętny, żeby ozdobić ścianę jego lokalu swoimi rysunkami.

“Zapytałem syna, czy chciałby skorzystać z tej okazji. Zaproponowałem, że moglibyśmy tam chodzić po szkole, na kilka godzin. Tak, aby mógł wreszcie pokazać swoją kreatywność na tak dużej ścianie” – wspomina tata nastolatka. – “Siedziałem tam z podziwem. On patrzył na ścianę, jakby się nad czym zastanawiał, potem trochę wzdychał i wymyślał kolejne 20 obrazów”

Joe spędził w restauracji około 12 godzin. Od tego czasu jego kariera rozwija się w naprawdę szybkim tempie. 12-latek współpracuje z największymi markami odzieżowymi.

“Joe cały czas rysuje. Niedawno podpisał kontrakt z Nike, robi z nimi wiele projektów. Na swoim koncie ma już dwie książki, to autorska seria zatytułowana Bad Food i właśnie skończył trzecią książkę, która ukaże się jeszcze w tym roku. Ma własną kolorowankę i prowadzi rozmowy z największymi markami odzieżowymi na temat przyszłej współpracy. Joe wiąże swoją przyszłość ze sztuką” – opowiada Greg.

– “Radziłbym rodzicom, by zachęcali swoje dzieci do podążania za swoją pasją i marzeniami. By uczestniczyły w organizowanych lokalnie warsztatach i angażowały się w grupy tworzone przez lokalne społeczności” – podkreśla tata chłopca.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły