Mężczyzna za darmo kosi trawniki. W ten sposób chce nieść pomoc

Rodney Smith jeździ po Stanach Zjednoczonych i kosi trawniki weteranom, niepełnosprawnym i starszym osobom, które są samotne. Robi to bezinteresownie.

Rodney Smith zaczął pomagać w 2015 roku. Jego uwagę przykuł wtedy starszy mężczyzna, który miała problem z prostymi pracami ogrodowymi. Zdecydował się go wyręczyć i skosić trawnik, a także poprzycinać żywopłoty. Sidney zdał sobie sprawę, że takich osób, które nie są w stanie poradzić sobie z pracami w ogródku jest mnóstwo. Dlatego postanowił, że będzie przemierzał Stany Zjednoczone i pomagał każdej takiej osobie.

Ostatnio Smith pomógł 73-letniej kobiecie z Columbii. Przyjechał do jej domu aż z Alabamy.

„Zadzwoniła do mnie córka pani Clark i powiedziała, że jej matka znajduje się w potrzebie. Powiedziałem jej, że pomoc jest już w drodze” – opowiada.

Pomagajmy tam, gdzie możemy

Rodney dla wielu stał się inspiracją. Udało mu się zmotywować dużą liczbę osób do nieodpłatnego koszenia trawników. Stworzył akcję „50 Yard Challenge” skierowaną do dzieci i młodzieży. Polega na skoszeniu 50 trawników osobom starszym i schorowanym. Smith wysyła zaangażowanym koszulkę i stopery do uszu.

„Kiedy skoszą 50 trawników, jadę tam, gdzie oni są, przekazuję im nową kosiarkę, sprzęt do usuwania chwastów i dmuchawę”.

Na uczestników akcji czeka wyzwanie. Sami muszą znaleźć trawniki do koszenia. W ten sposób Rodney chce zmotywować młodych do wyjścia z domu, nawiązywania nowych kontaktów i przyjaźni. Dzięki tej inicjatywie mogą łączyć przyjemne z pożytecznym.

Kiedyś koszenie trawników dla Smitha było przykrym obowiązkiem. Teraz kocha to robić. Jego największym marzeniem jest, by ludzie zaczęli sobie bezinteresownie pomagać. Chce dawać przykład i pokazuje, że nawet małe rzeczy, takie jak prace ogródkowe, mogą być wyrazem dobroci.

 – „Kiedy po raz pierwszy założyłem organizację, nie miałem jasnej wizji. Ale kiedy zaczęło się to wszystko rozkręcać, to zdałem sobie sprawę, że moją misją jest zachęcanie dzieci do bezinteresownej pomocy innym ludziom”. – podkreśla. – „Szczególnie w tych czasach musimy pomagać sobie nawzajem, odwdzięczać się tam, gdzie możemy”.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły