“Lego z Fantazją”: zabawa połączona z terapią

16 kwietnia, dzieci zmagające się z różnymi trudnościami zdrowotnymi, w tym niepełnosprawnością i poważnymi chorobami, miały możliwość uczestnictwa w niezwykłej akcji w Hali Olivia. Dzięki wsparciu Fundacji Dziecięca Fantazja, maluchy mogły rozwinąć swoją wyobraźnię, tworząc własne konstrukcje z klocków LEGO przy wsparciu doświadczonych instruktorów.

W hali Olivia, w dniu 16 kwietnia, odbyły się Warsztaty Terapeutyczne LEGO, gdzie uczestniczyło czterdzieścioro dzieci. Podczas tych zajęć, maluchy miały okazję rozwijać swoją wyobraźnię, tworząc różnorodne konstrukcje z klocków, przy wsparciu instruktorów i wolontariuszy. Po warsztatach wszyscy mogli delektować się przekąskami i otrzymać upominki. Dodatkową atrakcją była obecność gdańskiej pary tanecznej, mistrzów Polski w tańcach na lodzie – Oliwii Rybickiej Oliver i Filipa Bojanowskiego. Pełnią one również rolę ambasadorów Fundacji Dziecięca Fantazja.

– Walt Disney powiedział: “Wszystkie nasze marzenia mogą się spełnić, jeśli tylko mamy odwagę je realizować”. To prawda, ale naszym podopiecznym, chorym dzieciom, potrzebna jest pomoc w realizacji marzeń. Wtedy wkraczamy my, Fundacja Dziecięca Fantazja – od 20 lat wnosimy radość i uśmiech w ich życie – zaznacza Kamila Rybicka, Prezes Fundacji Dziecięca Fantazja.

Podczas warsztatów, dzieci nie tylko budowały swoje klockowe arcydzieła, ale również dzieliły się nimi z ogromnym entuzjazmem i radością, typową dla ich wieku. To był wspaniały sposób na oderwanie się od codzienności, zawarcie nowych znajomości oraz wspólne spędzenie czasu z rodziną.

– Naszym pierwszym mottem było – wyobraźnia nieograniczona rzeczywistością. I faktycznie niejednokrotnie fundacyjne dzieci nam udowodniły, że cierpienie i choroba nie niszczą marzeń. A ich spełnienie i radość mogą czynić cuda – podkreśla Patrycja Wróbel, członek Zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja.


Fundacja Dziecięca Fantazja działa od dwudziestu lat. Spełnia marzenia dzieci dotkniętych chorobami nieuleczalnymi, poważnymi schorzeniami lub niepełnosprawnościami wynikającymi z różnych przyczyn genetycznych lub wad wrodzonych. Współpraca z firmą LEGO rozpoczęła się kilka lat temu, a w 2023 roku fundacja zorganizowała swoje pierwsze warsztaty. Obecnie program obejmuje łącznie 600 dzieci z całej Polski.

Źródło: dziennikbaltycki.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły