Niezwykły sposób na czytanie bajek wnukom: pomysłowa babcia!

Pomysłowa babcia wymyśliła sposób na to, jak czytać bajki swojemu wnuczkowi, który mieszka w innym stanie. Niesamowity wyraz miłości.

Czytanie dzieciom od najmłodszych lat ma naukowo udowodnione korzyści dla rozwoju ich umiejętności językowych. To także wspaniała okazja do budowania więzi, która przynosi ogromną radość i pocieszenie dziecku, a pozytywne doświadczenia związane z książkami mogą pobudzić miłość do czytania w przyszłości.


Dlatego pewna serdeczna babcia, znana jako Mema, zdecydowała, że czytanie swojemu wnukowi będzie wspaniałym sposobem na spędzenie razem jakościowego czasu. Jedynym utrudnieniem było to, że mieszkali w różnych stanach. Pomimo przeszkody w postaci odległości, pełna miłości babcia Christine Durfee, doktor nauk humanistycznych, postanowiła zrealizować swój cel. Zaczęła prowadzić kanał na YouTube o nazwie “Opowieści z Mema”, na którym czyta swojemu wnukowi, Donovanowi.

Córka Durfee podzieliła się na Instagramie filmikiem, na którym jej syn aktywnie słucha swojej kochającej babci. Zatem jest to wspaniały pomysł dla innych dziadków, którzy chcą regularnie czytać swoim małym wnukom.

Pomysł spotkał się z bardzo pozytywnymi reakcjami. Wielu ludzi zauważyło, że ponieważ filmy są na YouTube, dziecko będzie mogło oglądać je wielokrotnie przez całe życie. Zawsze będzie widziało kochającą twarz babci, gdy czyta mu na głos.

Jak inni podkreślają, przyjmując technologię do swojego życia, Durfee znalazła naprawdę świetny sposób, aby pokazać swojemu wnukowi, na jakie długości poszłaby, aby być stałą obecnością w jego życiu.

Jeśli jesteś dziadkiem lub babcią, którzy starają się budować więź z wnukiem mieszkającym w innym mieście lub za granicą, możesz spróbować założyć własny kanał na YouTube lub nagrywać krótkie filmy i wysyłać je za pomocą komunikatorów takich jak WhatsApp. Bardzo do tego zachęcamy!

Źródło: aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły