Ma zespół Downa, pokonała białaczkę. Teraz jest znaną modelką

Kennedy ma 21 lat i zespół Downa. Co więcej, chorowała na białaczkę i przeszła 30 operacji. Dziewczyna jest teraz rozchwytywaną modelką. Pomimo trudności, nigdy nie traciła wiary w siebie i dobrą przyszłość.

Kennedy Garcia jest młodą dziewczyną z zespołem Downa. Kiedy była mała, chorowała na białaczkę. Przeszła ponad 30 operacji, w tym zabieg usztywnienia kręgosłupa. Udało jej się jednak pokonać chorobę.

Dziewczyna jest teraz rozchwytywaną modelką. Często występuje w telewizji, bierze udział w pokazach mody i sesjach zdjęciowych. Współpracowała z takimi firmami jak Disney czy Claire’s.

Co więcej, Kennedy stara się wykorzystywać swoją popularność. Bierze udział w wielu akcjach charytatywnych i kampaniach. Chce pokazać innym, że zespół Downa wcale nie musi być przeszkodą. Każdy może spełniać marzenia.

„Nigdy nie miałam wątpliwości, że wyrośnie na niezależną, silną i wspaniałą kobietę. Mam nadzieję, że będzie dalej swoją najlepszą wersją” – mówi mama dziewczyny.

21-latka jest inspiracją dla wielu niepełnosprawnych osób.

„Mam nadzieję, że kiedy ludzie zobaczą, jak pozuję, uświadomią sobie, że osoby niepełnosprawne mogą zrobić wszystko” – podkreśla Kennedy. – „Świat jest mały i na przesłuchaniach widuje się ciągle te same osoby. Dopingujcie się nawzajem i wspierajcie. Jest wystarczająco dużo miejsca, abyśmy wszyscy odnieśli sukces. Wasz czas nadejdzie”

Jej historia jest jeszcze bardziej poruszająca, kiedy uświadomimy sobie, że lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. W szpitalu namawiali jej mamę na to, by oddała ją do ośrodka adopcyjnego. Wtedy jednak na jej drodze pojawiła się położna, która sama ma córkę z zespołem Downa.

„Zapytałam się jej, czy jej córka chodzi, bo byłam tak zdezorientowana tym wszystkim, co wcześniej mówili mi lekarze. Zaśmiała się. Odpowiedziała, że jej córka ma 16 lat, wiedzie typowe dla każdego nastolatka życie i tak – może chodzić. Dodała też, że Kennedy jest naprawdę śliczna” – podkreśla kobieta.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły