Sektor usług biznesowych też działa charytatywnie

Grupa osób z ABSL (Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych) organizuje wiele ciekawych inicjatyw. Zajmują się sprawami ekologii, ubóstwa i innymi problemami społecznymi. Działają charytatywnie i angażują w to coraz więcej osób.

Korporacyjny świat wydaje nam się daleki od pracy społecznej. Jednak niektórzy ludzie należący do tego sektora starają się zmienić takie postrzeganie. Poznański oddział ABSL (Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych) zaprosił do współpracy różne fundacje. Razem starają się działać charytatywnie.

– Na jednym ze spotkań pomyśleliśmy, że przecież w naszych firmach żyjemy nie tylko pracą, że nasi pracownicy bardzo chętnie włączają się w działania w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu, wspierają przeróżne inicjatywy i mają naprawdę ciekawe pomysły – zaznacza Maciej Tomaszewski z firmy ADM.

Pracownicy różnych korporacji angażowali się w wiele akcji charytatywnych. Jedną z nich były odwiedziny w domach pomocy. Był to grudzień, więc wspólnie z mieszkającymi tam ludźmi wykonywali świąteczne kompozycje.

To było przeżycie, które pobudziło ich empatię. Wczuli się w rolę osób sędziwych, schorowanych. Społeczeństwo się starzeje. W naszych biurach za dziesięć, dwadzieścia lat będzie sporo osób wiekowych, które będą wymagały innego podejścia. Warto się z tym powoli oswajać. Z mojego punktu widzenia to było bardzo cenne i ciekawe doświadczenie – ocenia Izabela Kłosowicz z firmy Franklin Templeton.

Organizują oni także Green Walk Around the Block. To niezwykle ciekawa akcja, która ma pomóc środowisku.

“W czasach pandemii zachęciliśmy pracowników do spacerów po własnej okolicy z torbą i pozbieraniu przy okazji nagromadzonych tam śmieci. Wyprawę dokumentowali na fotografiach, którymi dzielili się między sobą“.

Jakiś czas później zorganizowano drugą edycję takiego zielonego spaceru. Tym razem wzięło w nim udział 60 osób. Co więcej, akcja została wzbogacona. Każda z firm musiała zaplanować projekt ekologiczny. Firmy przekazały na ten cel po tysiąc złotych. Całą pulę podzielono pięć organizacji społecznych, których projekty były najciekawsze.

Inicjatywy ABSL udowadnia, że można pomagać, pracując na pełnym etacie w wielkiej firmie.

Źródło: ngo.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły