Mają aż ośmioro dzieci – adoptowali czwórkę z zespołem Downa

Sonia i Jeff mają ośmioro dzieci, a czworo z nich ma zespół Downa. Małżeństwo zdecydowało się na ich adopcję, bo byli pewni, że nie będą mogli mieć więcej dzieci. To była najlepsza decyzja w ich życiu, bo teraz tworzą niesamowitą rodzinę.

Sonia i Jeff pobrali się w 2003 roku. W tym samym roku na świat przyszedł ich pierwszy synek – Thomas. Potem powitali kolejną pociechę – Seana. Kiedy kobieta była w ciąży po raz trzeci dowiedzieli się, że ich trzecie dziecko będzie miało zespół Downa. Mimo tego, ich radość z narodzin Jeffa była ogromna. Potem Sonią urodziła Brendana. Po tej ciąży, Sonia usłyszała, że już nie będzie mogła mieć więcej dzieci.

Dlatego para zaczęła rozważać adopcję. Nawiązali kontakt z National Down Syndrome Adoption Network.

„Byliśmy bardzo zajęci, prowadziliśmy terapie, próbowaliśmy znaleźć i przebudować dom, i nie byliśmy aktywnie zainteresowani adopcją” – wspomina Sonia. – „Ale kiedy Brendan miał około dwóch lat, miałam dwa poronienia i byliśmy otwarci na posiadanie większej liczby dzieci. Jedną z rzeczy, która poruszyła nasze serca było dowiedzenie się o zespole Downa”.

Wielka rodzina

Jedna z pracownic organizacji powiedziała parze, że na adopcję czeka czwórka dzieci z zespołem Downa. Ich serce zabiło mocniej, stwierdzili, że chcą zrobić coś dobrego i przyjąć te dzieci do swojej rodziny. Od tego momentu ich życie się zmieniło i stali się naprawdę szczęśliwi. Jednak fundamentem tego wszystkiego jest ich niezmienna, głęboka miłość.

„Mam wspaniałego męża. Wszyscy, którzy nas znają, mówią, że tworzymy wspaniały zespół. Każdego ranka, kiedy się budzi, schodzi na dół, przytula mnie mocno i mówi: ‚Czy jesteś gotowa zrobić to dzisiaj jeszcze raz?’ To przypomina mi, że cokolwiek stanie na naszej drodze, możemy się z tym zmierzyć, możemy to przyjąć i nie jestem sama”

Teraz służą radą, pomocą, wsparciem rodzicom, którzy spodziewają się dziecka z zespołem Downa.

„Naszym celem zawsze było powiedzenie: „Jeśli jesteś rodzicem biologicznym i masz diagnozę prenatalną, przyjdź i poznaj naszą rodzinę. Przyjdź i zobacz, jak wygląda życie. Ponieważ istnieje pewnego rodzaju niewiadoma oraz dołączone do niej piętno. Do tego to, co mówią ci lekarze, utrudnia podjęcie decyzji, czy chcesz być rodzicem”.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły