Marki organizują akcje charytatywne, by ufundować ubrania dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych

Marki Vizir i Fairy, we współpracy z Towarzystwem Nasz Dom, ogłosiły kontynuację programu “Ubrania od Serca”. Dzięki tej inicjatywie, każdy zakup wybranych produktów do utrzymania czystości w domu wspiera zakup nowych ubrań dla dzieci z domów dziecka.

Wsparcie materialne i zaspokajanie potrzeb dzieci przebywających w placówkach opiekuńczo-wychowawczych zależą od funduszy przekazywanych przez samorządy oraz dobroczynności ludzi. Aby sprostać tym wymaganiom, uruchomiono siódmą edycję ogólnopolskiego programu charytatywnego “Ubrania od Serca”. W tym roku marki Vizir i Fairy połączyły siły z Towarzystwem Nasz Dom, aby dotrzeć do jak największej liczby dzieci z tych placówek i przekazać im bony na samodzielny zakup ubrań.

Głównym celem programu jest zniwelowanie różnic między podopiecznymi placówek opiekuńczo-wychowawczych a ich rówieśnikami, poprzez umożliwienie im samodzielnego zakupu wymarzonych ubrań. Jak zaznacza Iwona Niemasz, prezes Towarzystwa Nasz Dom, samodzielny wybór odzieży przynosi wiele korzyści, które są kluczowe dla rozwoju dzieci i młodzieży.

„Choć samodzielny wybór ubrań może wydawać się czymś normalnym, dla dzieci z placówek-oświatowo wychowawczych jest niestety rzadkością. Taka okazja sprawia im wiele radości. Niesie za sobą również walor edukacyjny – uczy decyzyjności, odpowiedzialności, zarządzania własnym budżetem i wielu innych umiejętności, przydatnych w dorosłym życiu”  – podkreśla Iwona Niemasz. – „Pamiętajmy, że kwestia ubioru, jest dla dzieci tak samo istotna jak dla dorosłych, a czasami nawet istotniejsza. Dzięki temu, mają szansę wyrazić siebie, swoją indywidualność, osobowość i tożsamość. Są to niezwykle ważne aspekty dla młodych ludzi, które mają realny wpływ na ich dorosłe życie”.

Dzięki hojności Polaków, dotychczasowe edycje programu odniosły sukces, umożliwiając marce Vizir wsparcie ponad 8 000 dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Podopieczni otrzymali karty podarunkowe, które pozwoliły im na samodzielny zakup nowych ubrań, spełniając własne preferencje, w wybranych sieciach sklepów odzieżowych.

Źródło:inowroclaw.info.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły