Poznajcie siostry, które są najdłużej żyjącym rodzeństwem na świecie

Siostry z Farmington w Missouri zgłosiły swoje dane do Księgi Rekordów Guinnessa. Uważają, że są najdłużej żyjącym sześciorgiem rodzeństwa na świecie.

Siostry z Farmington w Missouri zgłosiły swoje dane do Księgi Rekordów Guinnessa. Uważają, że są najdłużej żyjącym zestawem sześciorga rodzeństwa. Wiek sióstr wynosi od 88 do 101 lat. Spotkały się z lokalną stacją Action News 8, aby opowiedzieć o swoim niezwykłym osiągnięciu. Pomysł zgłoszenia do Księgi Rekordów Guinnessa wyszedł od Deana, syna najstarszej siostry Normy. Ich ewentualny rekord byłby wyjątkowy, zwłaszcza gdy porówna się go ze średnią długością życia kobiet w USA, która wynosi 79 lat i 3 miesiące. Każda z sześciu sióstr przekroczyła tę granicę.

Siostry wspomniały, że największy smutek sprawiło im to, iż nie mogły przeżyć tego doświadczenia ze swoim jedynym bratem, Stanleyem Generalem Jr. Gdyby nie zginął w wypadku rowerowym w wieku 81 lat, w tym roku skończyłby 102 lata.

„Myślę, że byłby zachwycony [możliwym rekordem świata] i bardzo dumny ze wszystkich swoich sióstr, ponieważ wszystkie były dla niego całym światem” – powiedziała córka Stanleya.

„Bóg był dla nas dobry” – podkreśliła jedna z sióstr z promiennym uśmiechem. 

Grupa wciąż czeka na odpowiedź od Księgi Rekordów Guinnessa, czy są najstarszym rodzeństwem w kraju. Siostry do dnia dzisiejszego mają ze sobą naprawdę dobry kontakt. Często się widują i pomagają sobie wzajemnie z trudami codzienności. Podtrzymują także rodzinne tradycje, które zaszczepili w nich rodzice. Jedną z nich jest wspólne celebrowanie urodzin. Na poprzednich obchodach urodzin siostry nosiły koszulki z numerami, aby odróżnić najstarszą z nich od najmłodszej.

“Nasza mama zawsze organizowała piknik urodzinowy w lipcu, aby uczcić nasze urodziny, i nadal to robimy” – powiedziała Jennings, jedna z sióstr.

Takie historie zdecydowanie cieszą serce. Trzymamy kciuki, by siostrom Overall faktycznie udało się pobić rekord świata!

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły