Najstarszy praktykujący lekarz ujawnia sekret swojej długowieczności

Dr. Howard Tucker, mający 101 lat, jest uznawany przez Guinness World Records za najstarszego praktykującego lekarza. Gdy zapytano go o receptę na długie i szczęśliwe życie, podzielił się kilkoma wskazówkami.

Neurolog z USA, dr. Howard Tucker, pełni funkcję lekarza od 1947 roku. W rozmowie z CNBC, podzielił się swoimi poradami dotyczącymi długiego życia. Dr. Tucker ma za sobą ponad 76 lat pracy zawodowej. Jego żona, Sara, w wieku 89 lat, również jest lekarzem i pracuje jako psychiatra od 66 lat, pomagając ludziom.

Jeśli masz to szczęście, że masz zawód, który lubisz i nadal możesz pracować, rozważ opóźnione przejście na emeryturę – mówi dr Tucker.

Aktualnie dr. Tucker angażuje się w prace związane z ekspertyzami prawnomedycznymi i poszukuje dla siebie nowych zadań lub ról do pełnienia.

Mężczyzna zachęca także wszystkich do rzucenia palenia i aktywnego trybu życia. Lekarz zaznacza, że palenie jest czynnikiem sprzyjającym rozwojowi różnych chorób, takich jak rak i nadciśnienie tętnicze. Podkreśla także, że sam rzucił palenie, gdy był w szkole średniej.

Co więcej, zawsze starał się być aktywny. Dzięki regularnym spacerom, pływaniu i nartom cieszył się zdrowiem nawet w późnych latach 80. Chociaż teraz nie jest już tak aktywny, codziennie stara się przebiec przynajmniej trzy mile na bieżni.

Wiele poradników mówi, że należy przestrzegać odpowiedniej diety. Doktor Tucker spożywa akurat posiłki przyrządzane przez swoją ukochaną żonę. Czasem pozwala sobie nawet na martini.

Sara jest znakomitą szefową kuchni i pomogła mi w utrzymaniu zdrowej i urozmaiconej diety. Do każdego posiłku mamy sałatkę i lubimy warzywa takie jak pak choy, brokuły i brukselka – opowiada.

Co jednak ważne, mężczyzna czuje się nadal potrzebny. Lekarz chętnie dzieli się wiedzą ze studentami. Jego wspomnienia są świadectwem ewolucji medycyny. To skarbnica wartościowych porad i historii, które wiele uczą.

Źródło: deon.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły