Największy sukces w całej historii polskiego golfa

Ostatnio cały kraj obiegła wiadomość o sukcesie polskiego golfisty. Adrian Meronk jako pierwszy Polak przystąpił do finałowej rundy European Tour z pozycji lidera klasyfikacji. Mimo że nie udało mu się utrzymać na pierwszym miejscu, to ostatecznie uplasował się na drugiej pozycji, co również zasługuje na ogromne uznanie.

Zawody rozgrywały się na polu Leopard Creek w RPA. Konkurs odbywał się w trudnych warunkach, bo przy silnym wietrze. Wygrał go reprezentant RPA, Christiaan Bezuidenhout. 

Polak zajął drugi miejsce razem z trzema zawodnikami. Adrian Meronk, Richard Bland, Sean Crocker i Jayden Scharper uplasowali się na tej samej pozycji w klasyfikacji i podzielili się nagrodą pieniężną.

Występ polskiego golfisty na zawodach w RPA zdecydowanie można uznać za bardzo udany. Dzięki niemu Meronk prawdopodobnie będzie reprezentował nasz kraj na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

„Warunki były dzisiaj bardzo trudne, wiatr mocno wpływał na lot piłki, trzeba było inaczej dobierać kije niż w poprzednich rundach. Wziąłem sobie do serca rady, że na tym polu warto wtedy grać jak na słynnej Auguście, czyli zachowawczo. Jestem bardzo szczęśliwy, ta wygrana wiele dla mnie znaczy” – przyznał Meronk.

Największy sukces w historii polskiego golfa

Jest to największy sukces w całej historii polskiego golfa. Dotychczas żadnemu biało-czerwonemu golfiście nie udało się dostać do najwyższej profesjonalnej ligi europejskiej. 

Adrian Meronk urodził się w Hamburgu, a wychowywał w polskich Pniewach. Właśnie tam chodził do szkoły, gdzie uprawiał m.in lekkoatletykę, piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę. W pewnym momencie zainteresował go golf.

„Potem pojawił się golf, w który tata, mieszkając i pracując przez jakiś czas w Niemczech, zaczął grywać. W wakacjach starał się odwiedzać różne pola i chciał, abym spróbował również takiego, popularnego zagranicą sportu. To wtedy była dla mnie dobra zabawa. Tylko w wybrane weekendy jeździliśmy do podszczecińskiego Binowa, abym mógł potrenować. Gdy w wieku 12 lat dostałem powołanie do juniorskiej kadry narodowej, to oszalałem ze szczęścia. Właśnie wtedy golf stał się numerem jeden moich pasji” – mówił Meronk.

źródło: polsatnews.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły