Restauracja, która rozdaje posiłki bezdomnym została uratowana od bankructwa

Sakina Halal Grill, restauracja w Waszyngtonie (Stany Zjednoczone) znalazła się na skraju bankructwa. Wszystko przez pandemię i związane z nią obostrzenia. Lokal jest słynny z tego, że serwuje darmowe posiłki bezdomnym. Z powodu braków środków, musiał być na jakiś czas zamknięty. Wtedy na pomoc przyszli życzliwi ludzie!

Kazi Mannan, właściciel Sakina Halal Grill podkreśla, że zawsze chciał serwować coś więcej niż tylko potrawy.

„Dawanie innym jest radością” – zaznacza.

Dlatego Kazi zdecydował się wspomóc bezdomnych. Od początku działania restauracji (czyli 2013 roku) zawsze mogli oni liczyć na ciepłe, darmowe posiłki.

W ten sposób właściciel zachęcał do przyjścia bezdomnych osób, które nie mogą sobie pozwolić na ciepły posiłek:

„To będzie zaszczyt cię gościć. Będziemy cię szanować, tak samo jak szanujemy naszych klientów, którzy kupują nasze potrawy”.

Posiłki nauczył się gotować od mamy

Mannan zaraził się pasją do gotowania od swojej mamy. To ona nauczyła go jak robić tradycyjne dania kuchni pakistańskiej. Jej zawdzięcza również przekonanie, że pomoc innym ludziom jest jedną z najważniejszych wartości w życiu.

„Mama zawsze miała jakiś dodatkowy talerz dla sąsiada” – mówi.

Podczas pandemii role się odwróciły. To Mannan był tym, który potrzebował pomocy. Jego restauracja poniosła olbrzymie straty. W lipcu uświadomił sobie, że nie stać go już na wydawanie posiłków dla bezdomnych. 

„To boli.” – tłumaczył wtedy przedsiębiorca. – To jest w tobie. Chcesz coś dawać, ale twoje kieszenie są puste.”

Mężczyzna, który nigdy w swoim życiu nie poprosił nawet o pensa, tym razem zwrócił się o pomoc. Zdecydował się na założenie internetowej zbiórki. Nie spodziewał się tak wielkiego odzewu. Ludzie z całych Stanów Zjednoczonych, Bangladeszu, Anglii, Haiti i innych państw wpłacali datki.
„Uzbieraliśmy ponad 250 000 dolarów. Dzięki tym pieniądzom uda nam się przetrwać ten okres pandemii. Znów możemy zacząć serwować posiłki bezdomnym. To da mi ogromną radość i motywację, by starać się jeszcze bardziej i robić jeszcze więcej dobra.” – podsumowuje Kazi

źródło: cbsnews.com

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły